Regaty ERGO Hestia Żeglarski Puchar Trójmiasta za nami!

Finałowy dzień ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta przyniósł słoneczną pogodę i doskonałe warunki na wodzie. Załogi ścigały się na trasie, która wiodła z Górek Zachodnich do Gdyni, gdzie odbyło się oficjalne zakończenie regat.

Zgromadzeni na plażach mieszkańcy Trójmiasta i turyści znów mieli okazję podziwiać rywalizację ponad 70 jednostek pod pełnymi żaglami, które brały udział w ostatnim, najdłuższym wyścigu ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta – z Gdańska do Gdyni. Przy wietrze o sile do 14 węzłów załogi pokonały trasę w bardzo szybkim tempie.

ERGO HESTIA Żeglarski Puchar Trójmiasta to pierwsze tak duże regaty w sezonie, zatem najbardziej cieszy liczba zgłoszonych załóg. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że Zatoka Gdańska to wyśmienity akwen regatowy, czego najlepszym dowodem jest przyznanie Miastu Gdańsk roli gospodarza Mistrzostw Europy ORC – podkreślał Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego i wiceprezes ds. Morskich Polskiego Związku Żeglarskiego.

Ceremonia dekoracji zwycięzców odbyła się w Marinie Gdynia. W klasie OPEN do 9 metrów zwyciężyła załoga jachtu Opakowania z Tektury, od 9 do 11 metrów – Bigger Johnka, powyżej 11 metrów – Blagodarnost’2, w klasie KWR załoga – Litwinka 2, natomiast w ORC triumfowała załoga Neoprofil z kapitanem Piotrem Adamowiczem na czele. W ręce tej samej załogi trafiła również nagroda specjalna, wyjątkowe trofeum – żeglarki puchar Trójmiasta.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnymi wynikami na stronie www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl w zakładce Wyniki.

Poza prezesem Bogusławem Witkowskim, nagrody wręczali również Paweł Brutel, Radny Miasta Gdynia, Piotr Myszka, mistrz świata w klasie RS:X, Arkadiusz Mietkiewicz, Prezes Jaguar Land Rover – patrona motoryzacyjnego regat oraz kapitan Czesław Perlicki, doświadczony żeglarz regatowy i wieloletni działasz Polskiego Związku Żeglarskiego. Oprócz medali zwycięzcy, w zależności od klas otrzymali również vouchery na zabiegi dentystyczne od kliniki stomatologicznej Nowe Orłowo Dental Clinic, vouchery na zakup farb jachtowych firmy Teknos Oliva oraz butelki Mionetto Prosecco.

Na zakończenie uczestnikom podziękował Mateusz Kusznierewicz, pomysłodawca regat i wiceprezes ds. Sportu Polskiego Związku Żeglarskiego. Mistrz olimpijski zaprosił wszystkie załogi do aktywnego udziału w kolejnych regatach w sezonie oraz w ERGO Hestia Żeglarskim Pucharze Trójmiasta 2018.

***

ERGO Hestia Żeglarski Puchar Trójmiasta to trzydniowe regaty na wodach Zatoki Gdańskiej. Organizatorem wydarzenia jest Pomorski Związek Żeglarski, gospodarzami miasta Sopot, Gdańsk i Gdynia, a patronem honorowym Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Partnerem tytularnym wydarzenia jest Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia, oficjalnym dostarczycielem odzieży firma D.A.D. Sportswear, natomiast partnerem motoryzacyjnym Land Rover Polska.

Szczegółowe informacje na temat regat znajdując się na stronie:

www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl oraz facebook.com/ZeglarskiPucharTrojmiasta

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *