Przeszkody w prowadzeniu udanego pożycia – jak się z nimi uporać?

Niezależnie czy jesteś w związku z bardzo długim stażem, czy macie na swoim koncie dopiero kilka lat, to może zdarzyć się tak, że jakość Waszego życia seksualnego znacząco spadnie. Jest to  dość normalne zjawisko, jednak nie znaczy to, że musicie się z nim godzić. Każda para marzy o dobrym i satysfakcjonującym życiu seksualnym, będącym jakościowym dopełnieniem związku. Skorzystaj z naszych porad, by uporać się z Waszymi problemami i ponownie osiągnąć satysfakcję.

Zadbaj o zdrowszą dietę

Być może ta porada brzmi jak banał, ale nie da się ukryć, że zdrowe jedzenie odbija się na każdej dziedzinie naszego życia – jest ono podstawą, by utrzymać nas w zdrowiu, także w zdrowiu seksualnym. Wspólnie zbilansujcie swoją dietę – w Twoim wypadku zdrowe i jakościowe jedzenie zapobiegnie niepotrzebnym infekcjom intymnym. W przypadku Twojego partnera może pozytywnie wpłynąć na poziom testosteronu, co sprzyja potencji. Dodatkowo sięgając po afrodyzjaki, takie jak chociażby banany czy migdały, podwyższycie sobie libido.

Nie bój się sięgnąć po pomoc

Czasem bywa tak, że w Waszej sypialni pojawiają się problemy, których nie da się rozwiązać samodzielnie – w takich sytuacjach niezwykle pomocna może okazać się wizyta u seksuologa. Zgubny wpływ na pożycie seksualne ma także przekwitanie – związane z nim spadki libido oraz suchość pochwy. W takiej sytuacji nie możesz bać się skorzystać z pomocy ginekologa – wprowadzenie odpowiedniej hormonalnej terapii zastępczej i dobrego lubrykantu zdecydowanie przyczyni się do polepszenia współżycia.

Jedną z najczęstszych przyczyn problemów z życiem seksualnym jest męska impotencja. Czasem można sobie z nią poradzić za pomocą diety, aktywności czy wykluczenia innych czynników takich jak stres, czy choroby przewlekłe. Niestety – nie zawsze jest to proste. Współczesna farmakologia daje Ci jednak możliwość wsparcia Twojego partnera – odpowiednie tabletki na potencję na pewno pomogą Wam uporać się z problemem i znów normalnie współżyć.

Zadbajcie o siebie

Fakt, że żyjemy szybko, dużo czasu spędzamy pracując i wykonując inne codzienne obowiązki, nieszczególnie sprzyja udanemu pożyciu seksualnemu. Nic w tym dziwnego – namiętność potrzebuje czasu i przestrzeni, by odpowiednio dojrzewać. Dlatego tak istotne jest, żeby znaleźć czas dla siebie i wspólnie odpoczywać. Czasem potrzeba romantycznej kolacji czy masażu, by odkryć w sobie uczucie, innym razem wystarczy po prostu znaleźć chwilę, by razem pograć w grę czy obejrzeć film.

Elementem, który niestety bardzo często odbija się na jakości życia seksualnego, jest rutyna. Trudy codzienności nie ułatwiają sprawy, niemniej mechaniczny seks, pozbawiony odrobiny fantazji również nie daje najlepszych efektów. Szczera rozmowa to podstawa – może ona diametralnie wpłynąć na Wasze życie seksualne i pozwolić na wprowadzenie nowych rozwiązań. Nie znaczy to jednak, że musicie szaleć – nie każdy lubi to samo, a nawet drobne rzeczy jak zmiana miejsca czy inny ubiór mogą przełamać rutynę i ożywić Waszą intymność.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *