Projektowanie wnętrz Tychy: kuchnia w zgodzie z zasadami feng shui

kuchnia zaprojektowana z zasadami feng shui

Kuchnia według feng shui związana jest z żywiołem ognia. W tym miejscu przygotowujemy posiłki, a także spędzamy czas z rodziną i znajomymi. Zdaniem specjalistów od feng shui prawidłowe urządzenie kuchni może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie, a także relacje z bliskimi – podpowiadają projektanci wnętrz z firmy Mist

Feng shui w kuchni dla początkujących

W kuchni dominuje żywioł ognia, jednak jest tu także znaczna ilość żywiołu wody. Według starożytnych Chińczyków tych żywiołów nie powinno się łączyć, dlatego w kuchni musimy zadbać o oddzielenie kuchenki i piekarnika od zlewozmywaka czy zmywarki. Do tego celu możemy użyć elementu symbolizującego żywioł drzewa (może być on symbolizowany na przykład przez drewniany blat).

Inną zasadą, o której powinniśmy pamiętać to unikanie gotowania stojąc tyłem do drzwi. Należy zadbać o takie rozmieszczenie sprzętów, żebyśmy podczas gotowania widzieli drzwi. Jeżeli nie mamy możliwości przestawienia kuchenki, możemy powiesić w kuchni lustro, które będzie odbijało wejście do pomieszczenia. Pamiętajmy też, że drzwi nie powinny znajdować się naprzeciwko okna, gdyż sprzyja to uciekaniu dobrej energii z domu.

Współcześnie bardzo modne są kuchenki z płytami indukcyjnymi, jednak według feng shui lepszym wyborem będzie kuchenka z palnikami gazowymi. Ogień w kuchni jest bardzo ważny, gdyż symbolizuje bogactwo, pozytywnie wpływa także na relacje między domownikami.

Kuchnia musi być dobrze oświetlona. Najlepiej jeżeli będzie to światło dzienne. Wieczorami warto wspomagać się żarówkami o białym emitującymi białe, ale ciepłe światło. Dobrze jest zdecydować się na więcej niż jedno źródło światła.

Projektant wnętrz z Tychów: ergonomia według feng shui

Choć nauka jaką jest feng shui powstała tysiące lat temu, była bardzo powiązana z współczesną ergonomią. Wnętrza urządzone zgodnie z zasadami feng shui to wnętrza ergonomiczne. Specjaliści od feng shui zalecają ustawienie zlewozmywaka przy oknie. Lodówka, kuchenka i zlew powinny być ustawione w taki sposób, żeby tworzyły trójkąt. Dzięki temu wszystkie prace kuchenne będą przebiegały sprawnie.

Nie dopuszczajmy do sytuacji, gdy nasz kran przecieka. Zdaniem specjalistów od feng shui powoduje to utratę szczęścia i dobrobytu z naszego życia. Warto jest również dbać o to, żeby nasza lodówka była zawsze pełna (warto jest kupić produkty o długim terminie przydatności, które można przechowywać przez dłuższy czas).

Feng shui: kolorystyka

Kuchnia to miejsce, w którym dominuje żywioł ognia, dlatego niewskazane jest używanie w niej czerwonego koloru (elementy w tym kolorze będą one dodatkowo go potęgowały). Nie jest wskazany również niebieski lub czarny – kolor wody. Doskonałym wyborem będzie natomiast beż, pomarańczowy, oliwkowa zieleń czy żółty. Zasada jest taka, że kolory nie powinny nawiązywać do dominujących w pomieszczeniu żywiołów ognia i wody.

Feng shui: jakie meble do kuchni

Najlepsze meble do kuchni (zarówno szafki kuchenne, jak i stół) wykonane są z drewna i posiadają zaokrąglone brzegi. W kuchni nie powinno się eksponować przedmiotów, które są ostre. Z tego względu modne ostatnio trzymanie noży na wierzchu (na przykład przyczepionych do magnesów) jest całkowicie zakazane. Ostre przedmioty należy przechowywać w szufladach.

Kuchnia według feng shui – o czym jeszcze musimy pamiętać?

Specjaliści od feng shui podkreślają, że w kuchni musi panować porządek i harmonia, które ułatwią przepływ energii. Dbajmy o to, żeby na wierzchu znajdowały się jedynie najpotrzebniejsze rzeczy.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *