Park Wodny, czyli świetny sposób na relaks przez cały rok!

Lato się kończy, ale moc wodnych atrakcji wcale nie! Miejscem umożliwiającym korzystanie z wodnych rozrywek przez cały rok jest Park Wodny w Krakowie. Znaleźć można tam szereg atrakcji pozwalających na spędzenie całego dnia w atmosferze zabawy i relaksu – zarówno w gronie rodzinnym, jak i z przyjaciółmi czy nawet samemu. Co dokładnie można robić w krakowskim aqua parku? Już wszystko wyjaśniamy!

Aquapark to rozrywka dla każdego

Duże aquaparki to miejsca stworzone z myślą o zapewnieniu jak największej ilości wodnych atrakcji, na tyle zróżnicowanych, aby każdy znalazł coś dla siebie. A wszystko to bez względu na wiek czy umiejętności pływania. W ten sposób ParkWodny.pl, czyli krakowski aqua park zapewnia przednią zabawę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – w tym również seniorów.

Do dyspozycji mamy bowiem aż trzy baseny i brodzik dla dzieci, w którym znajduje się fantazyjna Wyspa Piratów i piracki statek oraz trzy niewielkie zjeżdżalnie. Małe dzieci mogą się bawić również z wodnym dinozaurem czy ptakiem cudakiem.

Dorośli i większe dzieci mogą natomiast pływać w jednym z głównych basenów, których łączna powierzchnia wynosi 2000 metrów kwadratowych lub korzystać z innych wodnych atrakcji.

Do tych najfajniejszych atrakcji Parku Wodnego zaliczyć można przede wszystkim:

 •  rwącą rzekę
 •  dzikie źródła
 •  tory pływania
 •  tęczową ścieżkę
 •  boisko do sportów wodnych
 •  ściankę wspinaczkową

Tym z czego słynie krakowski aquapark to również wspaniałe zjeżdżalnie, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, które dostarczają sporo frajdy dzieciakom i dorosłym.

ParkWodny.pl i mega zjeżdżalnie

 Do jednych z największych wodnych atrakcji aquaparku zaliczają się nowoczesne zjeżdżalnie. W tym przypadku mamy naprawdę duży wybór, który obejmuje:

Zjeżdżalnie zewnętrzne:

 • Kong (165 metrów, od 6 roku życia)
 • Nitro (106 metrów, od 14 roku życia)
 • Twister (132 metrów, od 10 roku życia)
 • Speed Fire (155 metrów, od 12 roku życia)

Zjeżdżalnie wewnętrzne:

 • Mamba (zjeżdżalnia pontonowa, 120 metrów, od 6 roku życia z pełnoletnim opiekunem, od 10 roku życia samodzielnie)
 • Aligator (18 metrów, od 8 roku życia i od 6 roku życia z pełnoletnim opiekunem)
 • Żółty wąż (od 7 roku życia)

Na tym jednak nie koniec. Wśród wodnych atrakcji znajdują się także hydromasaże oraz bicze wodne, jacuzzi i wodny barek. A to nadal nie wszystkie rozrywki, na jakie można liczyć w krakowskim Parku Wodnym.

Nauka pływania i nie tylko!

ParkWodny.pl to także możliwość podjęcia nauki pływania i to bez względu na wiek. W obiekcie organizowane są zajęcia grupowe oraz indywidualne dla dzieci – nawet niemowląt od 3 miesiąca życia – dla dorosłych i seniorów. Ponadto w parku znajduje się również rozbudowane saunarium i FitPark, czyli w pełni wyposażona siłownia. A jeśli zgłodniejemy, to możemy zjeść coś dobrego w restauracji Rodzinna Siesta.

Natomiast tym, którym marzy się plaża, zostaje polecić Stację Parkową z dwoma piaszczystymi plażami oraz szeregiem innych atrakcji. Jak widać, w Parku Wodnym można z powodzeniem spędzić cały dzień, wypełniony zabawą i relaksem! Co najważniejsze, można to zrobić bez względu na porę roku, ciesząc się wodnymi atrakcjami przez okrągły rok.

Czy wiesz co oznacza wilk widziany we śnie?

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *