Primavera Food Days w Jastrzębiej Górze

W dniach 25-26 kwietnia odbędzie się Primavera Food Days – dwudniowy event gastronomiczny o wyjątkowej formule, która łączy ze sobą dwa prestiżowe konkursy kulinarne, przestrzeń wystawienniczą, strefę systemu Primalife oraz program warsztatowo – wykładowy. Z pewnością nie zabraknieciekawych prelekcji, pokazów kulinarnych oraz kulinarnej gwiazdy – Roberta Sowy! Wstęp na Primavera Food Days jest bezpłatny.

Pierwszego dnia (25 kwietnia) odbędzie się II Turniej Kulinarny „Prima Zdrowie”, organizowany przez Primavera Jastrzębia Góra. Jest to konkurs skierowany do młodych adeptów sztuki kulinarnej z pomorskich szkół gastronomicznych. Turniej Kulinary ma na celu zmianę trendu kulinarnego w stronę zdrowia, oraz wyłonienie talentów, które w przyszłości będą reprezentowały zdrowe oblicze gastronomii promując ideę wellness cooking. Produktem głównym obowiązkowym będzie ryba morska. Organizatorowi zależy na propagowaniu kuchni z użyciem produktów lokalnych, świeżych i wpisujących się w trend zdrowej kuchni.

Dorsz Bałtycki oraz policzki z dorsza” – to temat i zadanie konkursowe uczestników XVI już edycji Pomorskich Potyczek Kulinarnych. Konkurs dla kucharzy profesjonalnych odbędzie się drugiego dnia (26 kwietnia) i jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w Polsce. Do Jastrzębiej Góry przyjadą profesjonalni kucharze z całe Polski, by przed jury złożonym z cenionych w środowisku gastronomicznym szefów kuchni, pokazać swoje kulinarne umiejętności. Uczestnicy konkursu będą mogli się ubiegać nominację do Kulinarnego Pucharu Polski 2019. Organizatorem Pomorskich Potyczek Kulinarnych jest Dariusz Gwiazda, szef kuchni Primavera Jastrzębia Góra.

W ramach Primavera Food Days odbędzie również szereg ciekawych warsztatów i wykładów. Odwiedzający event będą mogli m.in. poznać nadchodzące trendy kulinarne, dowiedzieć się jak zrobić idealne zdjęcie potrawom, czym jest ekologiczne jedzenie i jakie są zasady skutecznej komunikacji. W programie szkoleń znajdą dla siebie coś ciekawego zarówno profesjonaliści z branży gastro jak i osoby pracujące nad swoim rozwojem. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie www.primaverafooddays.pl.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *