KONCERT STAR WARS: NOWA NADZIEJA Z MUZYKĄ NA ŻYWO GDAŃSK/SOPOT | 12.10.2018

Gwiezdne Wojny: Epizod IV – Nowa Nadzieja w towarzystwie Praskiej Orkiestry Symfonicznej na czterech arenach w Polsce!

Zbliżająca się wielkimi krokami październikowa trasa „Star Wars in Concert” będzie znacznie większym przeżyciem niż zwykłe kinowe projekcje czy koncerty z muzyką filmową. To unikatowa kombinacja obu wydarzeń, stworzona przez Disneya – pokaz pierwszego i najsłynniejszego epizodu sagi „Gwiezdnych wojen” – „Nowej nadziei” z muzyką graną przez ponad 100-osobową orkiestrę na żywo. To jedyna szansa usłyszenia w Polsce w ten sposób najbardziej niezapomnianych utworów w historii kina, stanowiących ikonę amerykańskiej kultury. Bilety są dostępne w sprzedaży na portalu Eventim.

Od premiery filmu Star Wars minęło już ponad 40 lat. W tym czasie obraz stał się kultowym dziełem, prawdziwym przełomem w kinematografii. Kreacje bohaterów, historia i sposób nakręcenia filmu, zmieniło postrzeganie sztuki filmowej. Ważną częścią filmu stała się także niezapomniana, rozpoznawalna przez wszystkich muzyka Johna Williamsa. Fani w Polsce będą mieli możliwość obejrzenia dzieła na wielkim ekranie. Ścieżkę dźwiękową wykona Praska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Christophe’a Eliota.
Kompozytor John Williams znany jest przede wszystkim dzięki muzyce do wszystkich filmów sagi Star Wars. Za część „Nowa Nadzieja”, nakręconą jako pierwszą z serii, w 1977 roku otrzymał Oscara. Za pracę przy innych filmach z serii Gwiezdne Wojny zdobył 4 kolejne nominacje do nagrody Akademii, których w sumie w dorobku artysty było 51, co stawia go na drugim miejscu najczęściej nominowanych ludzi na świecie, tuż za Waltem Disneyem. W 2005 roku ścieżka dźwiękowa do filmu Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja, została uznana przez Amerykański Instytut Filmowy za najlepszą muzykę wszech czasów.

Koncerty w Polsce będą miały miejsce w dniach 9, 10, 12 i 13 października 2018 roku. Będzie to niesamowite przeżycie, ikoniczna muzyka i kultowy film. Organizatorem koncertów w Polsce jest JVS Group Polska, która przygotowała dla fanów nie lada gratkę – akcję pt. „Złap Szturmowca oraz kody do zakupu 2 biletów w cenie 1”

Już w najbliższy weekend Rebelianci ścigać będą pewnego Szturmowca. Jak wiadomo – szturmowcy nie grzeszą sprytem, więc będzie można go złapać w najbardziej uczęszczanych miejscach – parkach, placach i skwerach. Na pewno będzie wyróżniać się w swoim charakterystycznym białym pancerzu. Rebelii bardzo zależy jego schwytaniu, więc pomoc będzie nagradzać kuponami, które upoważniają do zakupu 2 biletów w cenie 1 na koncerty Star Wars: Nowa Nadzieja z muzyką na żywo!

O miejscach, w których pojawią się bohaterowie sagi można dowiedzieć się na profilu JVS Group Poland, a więcej informacji na temat koncertów znajduje się na stronach:

• 9 października – Kraków – TAURON Arena
• 10 października – Wrocław – Hala Stulecia
12 października – Gdańsk – ERGO Arena
• 13 października – Warszawa – Torwar

 

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *