Nie widzieliście ich razem 17 lat… Kayah i Bregović ruszają w wielką trasę koncertową!

Kayah i Goran Bregović po 17 latach przerwy ponownie łączą siły i wyruszają w wielką trasę koncertową. Artyści wystąpią wspólnie na 7 koncertach w Polsce. Swój kultowy repertuar z płyty “Kayah i Bregović” zagrają w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Łodzi oraz Szczecinie.

Album „Kayah i Bregović” odgrywa kultową rolę w historii polskiej muzyki. Wydana w 1999 roku płyta sprzedała się w ponad milionowym nakładzie, otrzymując jednocześnie status diamentowej płyty oraz wiele nagród muzycznych, m.in. 3 Fryderyki i 4 Superjedynki. Mimo upływu lat utwory z płyty są wciąż aktualne i podbijają serca kolejnych pokoleń. Najlepszym dowodem na to jest reakcja fanów na zeszłoroczny gościnny udział Kayah podczas koncertu Gorana Bregovića wraz z jego Wedding and Funeral Band.

We wrześniu 2016 roku duet zagrał wspólnie kilka wybranych utworów podczas koncertu serbskiego artysty w Warszawie. Informacja o gościnnym udziale Kayah wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród fanów muzyki, dzięki czemu bilety zostały wyprzedane na wiele dni przed wydarzeniem. Przedsięwzięcie, które pierwotnie miało odbyć się w klubie Progresja zostało przeniesione do większej Hali Koło i ponownie wyprzedane. Koncert okazał się ogromnym sukcesem, a publiczność, bardzo zróżnicowana pod względem wieku, tak licznie zgromadzona na wydarzeniu, śpiewała z Kayah każdy wykonywany przez nią utwór.

Kocham podró ż owa ć dzi ę ki muzyce, nie tylko uchem p o mapie przenosz ą c si ę do Cabo Verde z Cesari ą Evor ą, do Izraela z Idanem Raichelem, ale i na Bałkany razem z Bregovi ć em. Ta ostatnia współpraca przyniosła mi w ż yciu du ż o dobrego i wiem jak wa ż n a była w ż yciu innych ludzi. To w ła ś nie z szacunku dla fan ó w, dla wa ż nych chwil w ich ż yciu powi ą zanych z nasz ą wsp ó ln ą płyt ą, zdecydowałam si ę na koncerty z Goranem. Zapalnikiem był nasz wsp ó lny warszawski wyst ę p w zeszłym roku. To ogromna frajda poczu ć si ę tak blisko z tyloma lud ź mi. Wspaniała energia, wspaniała bałka ń ska podró ż, ale i podró ż w czasie dla nas wszystkich. Czeka nas ogromna dawka wzrusze ń ” – komentuje Kayah.

Gościnny występ Kayah na koncercie Gorana Bregovića to był jedynie przedsmak tegorocznej trasy koncertowej. W tym roku, na wyprawę na Bałkany wraz ze swoim ulubionym duetem będą mogli wybrać się fani z całej Polski, a artyści zapowiadają, że na tę okazję przygotują też muzyczne niespodzianki.

Harmonogram wrześniowej trasy koncertowej: 14.09.2017 (czwartek) – Łódź, Wytwórnia 15.09.2017 (piątek) – Gdynia, Gdynia Arena 16.09.2017 (sobota) – Szczecin, Azoty Arena 18.09.2017 (poniedziałek) – Poznań, MTP II 19.09.2017 (wtorek) – Wrocław, Hala Orbita 21.09.2017 (czwartek) – Kraków, Hala Wisły 22.09.2017 (piątek) – Warszawa, Progresja

Trasę koncertową Kayah i Gorana Bregovića organizuje agencja Follow The Step. Bilety już w sprzedaży!

INFORMACJA PRASOWA, 21.03.2017

Follow The Step Sp. z o.o. ul. Smolna 38, Warszawa 00-375 www.followthestep.com | media@followthestep.com

BILETY: Biletomat.pl: https://www.biletomat.pl/bilety-na-kayah-bregovic/ Eventim.pl: http://www.eventim.pl/Kayah&Bregovic eBilet.pl https://www.ebilet.pl/muzyka/ethno/goran-bregovic/

oraz w sieciach: Empik, Media Markt, Saturn.

Posłuchaj płyty „Kayah i Bregović”: https://Kayax.lnk.to/KayahBregovic

Obejrzyj teledysk do utworu „Prawy do Lewego”: http://bit.ly/PrawyDoLewego

 

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *