Preopening restauracji Arco by Paco Pérez w Gdańsku

magazynkobiet.pl - Z06 5016 1050x699 - Preopening restauracji Arco by Paco Pérez w Gdańsku

Dokładnie 15 listopada 2019 roku na 33. piętrze gdańskiego wieżowca Olivia Star odbył się preopening restauracji Arco by Paco Pérez, skierowany do środowiska gastronomicznego oraz mediów. Od dzisiaj niekwestionowany autorytet kulinarny, zdobywca 5 gwiazdek Michelin i właściciel kilku restauracji na całym świecie, będzie prezentował swoją interpretację fine diningu również w Polsce.

Kuchnia Mistrza

magazynkobiet.pl - Z06 5028 1024x682 - Preopening restauracji Arco by Paco Pérez w Gdańsku

Arco ma ambicję stać się jedną z najlepszych restauracji w Europie. Aby osiągnąć ten cel, Paco Pérez skompletował zespół 25 kucharzy z całego świata, wśród których są również zdobywcy najbardziej prestiżowych nagród – gwiazd przewodnika Michelin. Koncepty gastronomiczne prowadzone przez mistrza dotychczas zdobyły 5 gwiazdek Michelin. Najwięcej – dwie, jego rodzinna restauracja Miramar w hiszpańskiej miejscowości Llança. Ostatni otworzył rok temu w Manchesterze, w partnerstwie z trenerem piłkarskim Pepem Guardiolą. Teraz ambicją Paco Péreza jest stworzenie restauracji, która skieruje uwagę miłośników sztuki kulinarnej na Gdańsk i całe Pomorze, gdzie mistrz będzie mógł dzielić się z gośćmi swoją filozofią.

magazynkobiet.pl - Z06 4830 2 1024x682 - Preopening restauracji Arco by Paco Pérez w Gdańsku

– Móc dzielić szczęśliwe chwile z ludźmi, których wcześniej się nie znało, w miejscach, które dopiero się poznaje, jest rzeczą piękną. Odkrywanie nowych miejsc poprzez gastronomię to również wyjątkowy przywilej. Kuchnia niesie ze sobą wiele dobra i warto się nim dzielić. Wiele rzeczy układa się lepiej, kiedy spędzamy czas przy wspólnym stole. Chcieliśmy przede wszystkim wnieść coś od siebie w to miejsce, ale również skorzystać z nowych doświadczeń, których doznaliśmy tutaj, w mieście tak pięknym jak Gdańsk. Mam nadzieję, że sprostamy wszystkim oczekiwaniom. Choć jestem pewny, że z tymi osobami, które nas otaczają, wszystko się to uda – mówi Paco Pérez

Wyjątkowa restauracja w wyjątkowym mieście

magazynkobiet.pl - Z06 4865 682x1024 - Preopening restauracji Arco by Paco Pérez w Gdańsku

Restauracja przygotowywana była ponad dwa lata. Głównym powodem wyboru Gdańska była wyjątkowa historia miasta wolności i unikalny widok z przeszklonej przestrzeni, rozpościerający się z 33. piętra budynku „Olivia Star”. Nie mniej ważnym bodźcem było również bogactwo oferty lokalnych dostawców, od których Paco Pérez będzie pozyskiwał produkty do swojej kuchni. Arco by Paco Pérez oferuje kuchnię śródziemnomorską, jednak z licznymi akcentami lokalnymi. Zespół Arco poświęcił wiele pracy na przygotowanie unikalnej oferty gastronomicznej. Miłośników deserów z pewnością zachwyci fakt, że w restauracji wydzielona została specjalna sekcja patisserie, prowadzona przez Rais Esteve – ekspertkę, która w swoim dorobku ma pracę w restauracjach wyróżnionych trzema gwiazdkami Michelin.

Południowe słońce

Wystrój restauracji jest utrzymany w duchu niezobowiązującej elegancji i nawiązuje do słonecznej atmosfery śródziemnomorskiej w najlepszym jej wydaniu. Znajdują się tu naturalne materiały: kamień i drewno, a dominującą paletą kolorów są barwy ziemi z akcentami hiszpańskimi i jej typowymi elementami architektury. Autorami projektu są architekci z hiszpańskiej pracowni Tarruella Trenchs, którzy specjalizują cię w projektowaniu restauracji i hoteli na całym świecie.

magazynkobiet.pl - Z06 4877 1024x682 - Preopening restauracji Arco by Paco Pérez w Gdańsku

Warto zaznaczyć, że inwestorzy, zdając sobie sprawę z ogromnego potencjału Gdańska, postanowili przygotować nie tylko restaurację Arco. Na 33. piętrze przygotowane zostały jeszcze dwa projekty: bodegę, mogącą się poszczycić największą kolekcją win w Polsce, składającą się z 800 etykiet wina, oraz drugi projekt gastronomiczny o nazwie Treinta e Tres, której oferta skierowana jest do szerszego grona odbiorców. Grzechem byłoby, gdybyśmy wykorzystali potencjał, wiedzę i umiejętności Paco Péreza do tylko jednej restauracji. Przygotowaliśmy dla naszych gości również Treinta e Tres, która jest restauracją bardziej casualową, dostępną dla szerokiej grupy odbiorców. Zdajemy sobie sprawę, że potencjał zespołu Paco Péreza i miasta Gdańska jest dużo większy niż trzydzieści krzeseł, które możemy udostępnić gościom Arco. Treinta e Tres to koncept, który na co dzień oferuje wysoki poziom, jednak w mniej formalnej atmosferze – mówi Krzysztof Dembek.

fot. Dawid Linkowski

Preopening restauracji Arco by Paco Pérez w Gdańsku
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *