Pokonaj przepaść z Coffitivity w listopadzie

Jak rozwinąć startup w dobrze prosperującą firmę? Kto jest ważniejszy: klient, czy inwestor? Dowiesz się na Coffitivity #17, czyli networkingu dla kreatywnych i przedsiębiorczych, który odbędzie się 23 listopada w nowych przestrzeniach SOPOT Centrum i Restauracji Sphinx.

Coffitivity to cykl dla osób kreatywnych i przedsiębiorczych, gotowych na networking i inspirację przy dobrej kawie. Tematem listopadowego Coffitivity #17 będzie: Pokonać przepaść, czyli jak budować firmy a nie startupy. Wydarzenia organizuje trójmiejskie Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” przy współpracy z Miastem Sopot.

Dlaczego warto?

Polska zachwyciła się startupami. Nie jest to jednak tylko nasza krajowa specyfika, bo pod niemal każdą szerokością geograficzną promuje się taki model, a wizja własnego startupu wydaje się „najseksowniejszą” formą zarabiania na życie. Zauroczeni historiami amerykańskich jednorożców, które z jednoosobowych firm w garażu rodziców wyrosły na warte miliardy dolarów korporacje, z niecierpliwością wyczekujemy pierwszego polskiego sukcesu na miarę „american dream”. Wydaje się, że nie jest to już kwestia „czy”, a jedynie pytanie „kiedy?”. Jednak budowa dużej firmy o stabilnej międzynarodowej pozycji to nie projekt, który można zrobić w pół roku, czy przy okazji udanego pitchu na modnej konferencji. To mozolny i długotrwały proces wymagający talentu menedżerskiego i ogromnej konsekwencji. Miarą sukcesu staje się więc nie samo założenie własnej firmy, ale umiejętność systematycznego, organicznego rozwoju jej skali.

Na listopadowym Coffitivity gość specjalny – Piotr Grodzki, prezes i współzałożyciel spółki Speednet, mentor biznesowy, który sprowadził do Polski cykl Washington Business Week – opowie o historii pokonywania przepaści, czyli przechodzenia od startupu do 100-osobowej firmy eksportującej usługi do 11 krajów. Podczas spotkania nie tylko zdradzi swoją receptę na skalowalność biznesu, ale spróbuje też przekonać, że myśląc o działalności na własny rachunek, warto skupić na budowaniu relacji z klientem, a nie pogoni za inwestorem.

Program spotkania:

18:00 Coffitivity #17 intro

18:15 Piotr Grodzki o pokonywaniu przepaści, czyli budowaniu firmy a nie startupu

od 19:00 Networking

Gość specjalny:

Piotr Grodzki – doświadczony manager, od 16 lat prowadzi Speednet sp. z o.o., wiodący na pomorskim rynku IT podmiot, będący częścią grupy EUVIC zatrudniającej w Polsce ponad 1200 inżynierów. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, współtwórca i mentor polskiej edycji programu Washington Business Week, propagator przedsiębiorczości, którą próbuje zaszczepić wśród pomorskich licealistów i studentów.

Kiedy: 23 listopada 2016 r. (środa), godz. 18:00

Gdzie: SOPOT Centrum – Restauracja Sphinx, ul. Podjazd 6 (wejście przez lobby Hotelu MOLO), Sopot

Wstęp wolny, aby wziąć udział w Coffitivity #17 należy zarejestrować się na: http://coffitivity17.evenea.pl/

Do wydarzenia można również dołączyć na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1145647042188608/

Organizatorzy zapewniają inspirację i networkingową atmosferę przy kawie i słodkim „co nieco”. Tym razem spotkanie odbędzie się w nowych przestrzeniach SOPOT CentrumRestauracji Sphinx przy Hotelu MOLO. Warto pamiętać o wizytówkach – przydadzą się podczas losowania niespodzianki.

O Coffitivity:

Sopockie sesje networkingowe Coffitivity, organizowane przez Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” przy współpracy z Miastem Sopot, to autorski pomysł na promowanie i animowanie trójmiejskich środowisk kreatywnych. Cykl adresowany jest do osób realizujących ciekawe projekty, szukających okazji do nawiązania nowych kontaktów, poznania nietuzinkowych ludzi i idei. Coffitivity, to spotkania dla tych, którzy mają głowę pełną pomysłów, nie boją się nowych wyzwań, szukają inspiracji, a do tego lubią dobrą kawę i chcą poznawać ciekawe miejsca w Sopocie.

facebook.com/UwolnijSwojaPrzedsiebiorczosc/events

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” (SWP) to organizacja pozarządowa non-profit, która od 1995 roku aktywnie wspiera rozwój przedsiębiorczości, realizując projekty dla starterów, osób rozpoczynających działalność gospodarczą, mikro-, małych i średnich przedsiębiorców. Specjalizuje się w usługach informacyjnych, doradczych i szkoleniowych. Podpowiada m.in. jak założyć firmę i co zrobić, by prężnie się rozwijała; skąd i jak pozyskać pieniądze na start i rozkwit firmy; doradza w zakresie księgowości, prawa, finansów i marketingu. Usługi Stowarzyszenia są współfinansowane ze środków unijnych, dzięki czemu są dostępne dla każdego. SWP zaprasza do swoich biur w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Lęborku i Kartuzach.

swp.gda.pl | facebook.com/UwolnijSwojaPrzedsiebiorczosc

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *