Pieczemy gofry. Jaką gofrownicę do 200 zł wybrać?

Puszyste i mięciutkie gofry to dla wielu z nas jeden z ulubionych smaków dzieciństwa. Wielu z nas rozrzewnieniem wspomina czasy, kiedy przy nadmorskich budkach z goframi ustawiały się długie kolejki urlopowiczów, czekających na swoje zamówienie. Jednym ze sposobów, aby odtworzyć ich smak, jest zakup domowej gofrownicy. Fakt, że urządzenia te kosztują stosunkowo niewiele, pozwala każdemu z nas cieszyć się ich niepowtarzalnym smakiem, kiedy tylko mamy na to ochotę. Szukasz gofrownicy? Nasz poradnik najciekawszych gofrownic do 200 złotych jest więc właśnie dla Ciebie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając gofrownicę?

Zanim odpowiemy na pytanie, jaką gofrownicę wybrać, warto zapoznać się z najważniejszymi parametrami, jakimi wyróżniają się najlepsze urządzenia domowego użytku do wypiekania gofrów. Należą do nich:

moc urządzenia – odpowiada ona za to, jak szybko dana gofrownica będzie w stanie osiągnąć odpowiednią temperaturę pieczenia, a co za tym idzie – jak szybko nasze gofry osiągną idealną chrupkość. Najbardziej wydajne gofrownice charakteryzują się mocą wynoszącą minimum 1000 W.

rodzaj powłoki – jesteś posiadaczem dużej rodziny? W Twoim przypadku optymalnym rodzajem gofrownicy będą urządzenia wyposażone w powłoki pozwalające upiec przynajmniej 4 gofry jednocześnie. Nie bez znaczenia jest również rodzaj materiału, jaki został użyty do ich wykonania. Unikaj gofrownic, których powłoki zostały wykonane z plastiku. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się w tym przypadku ich stalowe lub teflonowe odpowiedniki (tego rodzaju gofrownice znajdziesz na Neonet). 

dodatkowe zabezpieczenia – antypoślizgowe nóżki, nienagrzewająca się obudowa to must have każdej gofrownicy. Dużym udogodnieniem okaże się również długi i łatwo zwijający się kabel.

Jaką gofrownicę wybrać? 3 najlepsze modele do 200 zł

Trzecie miejsce – Gofrownica Ravanson GR-7030

Trzecie miejsce w naszym rankingu zajmuje propozycja od Ravansona o mocy 1100 W. Solidna konstrukcja z nieprzywierającą powłoką oraz wytrzymała obudowa ze stali szlachetnej i wysokojakościowych materiałów sztucznych to propozycja urządzenia, które posłuży Ci przez lata. Wygodne pokrętło pozwoli Ci szybko ustawić pożądaną temperaturę.

Drugie miejsce – Gofrownica MPM MGO-30

Okrągła gofrownica MPM to świetna propozycja dla wszystkich, którzy szukają urządzeń umożliwiających pieczenie wafelków w niebanalnym kształcie. Urocze serduszka, jakie można upiec za pomocą tej gofrownicy przypadną do gustu miłośnikom nie tylko smacznych, ale i pięknie prezentujących się deserów.

Pierwsze miejsce – Gofrownica MPM MGO-13

Pierwsze miejsce zajmuje bezkonkurencyjna gofrownica MPM, MGO-13, która podbiła serca sporej liczby internautów (sprawdź opinie o tej gofrownicy MPM). Niezwykle stylowa obudowa i imponująca, bo wynosząca aż 1400 W, sprawdzi się w przypadku osób, które zamierzają piec domowe gofry przynajmniej kilka razy w tygodniu.

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do artykułu Gofry jak z budki – wybieramy najlepszą domową gofrownicę.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *