W co warto ubierać dziecko do szkoły?

We wczesnych latach szkolnych to rodzice decydują, w co ubierze się ich dziecko na lekcje. Obecnie nie jest to taka prosta decyzja, gdyż mamy naprawdę duży wybór, a do tego dochodzą jeszcze kwestie modowe. Koniecznie sprawdź, czym warto kierować się podczas szykowania ubrań dla dzieci, które idą do szkoły.

Wygoda kontra moda

Pomimo tego, że trendy w modzie zaczynają dotykać coraz bardziej także odzież dziecięcą, to jednak zawsze najważniejsze w trakcie kupowania i wybierania garderoby do szkoły, powinna być wygoda. W końcu dziecko będzie musiało nosić ubrania przez kilka godzin, zarówno siedząc w klasie i ucząc się, jak i biegając po boisku. Dlatego konieczne jest to, aby odzież była wykonana z dobrej jakości materiałów oraz nie była zbyt obcisła. Zawsze warto szukać takich części ubioru, które będą wyglądać ładnie, ale też jednocześnie zapewnią komfort. Kierując się tymi kryteriami, można z powodzeniem robić zakupy w sklepie internetowym 51015kids.eu, gdzie do tego można znaleźć często wyprzedaże.

W co ubrać dziewczynkę do szkoły?

Dziewczynki są szczególnie zasypywane ze wszystkich stron trendami modowymi i warto znaleźć w tej kwestii złoty środek. Podczas wybierania stroju najważniejsze niech będzie to, aby dziecko mogło czuć się dobrze, pewnie i przy okazji wyglądało odpowiednio do sytuacji. Jednak nie ma nic złego w tym, aby zwracać uwagę na modne kolory czy wzory.

Najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o konkretne części ubioru, są wygodne spodnie, np. rurki oraz bluzka. Dlaczego akurat spodnie? Przede wszystkim przez to, że w niektórych szkołach niedozwolone są krótkie sukienki i spódniczki nawet u małych dzieci. Z kolei dłuższe sukienki mogą sprawić, że dziecko będzie narażone na upadek podczas zabawy. Koniecznie trzeba też zwracać uwagę na to, aby materiały, z których zostały uszyte, przepuszczały powietrze, nie rozciągały się i przy okazji nie wstąpiły się po praniu. Jeśli chodzi o obuwie, to najlepsze będą trampki, półbuty lub wytrzymałe sandałki na płaskim obcasie.

W co warto ubrać chłopca do szkoły?

Dla większości chłopców bardzo ważne w trakcie przerwy jest to, aby być aktywnym, np. grając w piłkę lub biegając. Ich ubranie powinno być dopasowane także do takiej okoliczności. Nie warto zatem ubierać ich w bardzo jasne ubrania, z których ciężko będzie wyprać ślady ziemi czy piasku. Klasyką skierowaną do chłopców są bluzeczki w żywych kolorach, z nadrukiem z ukochanej bajki czy filmu. Do tego spodnie lub szorty w zależności od pogody. Akurat jeansy nie są najlepszym wyborem, gdyż mogą ograniczać ruchy i być dość ciężkie. Również dla chłopców dobrym obuwiem będą trampki. Jednak najważniejsze jest to, aby miały wyprofilowaną podeszwę, która dodatkowo zabezpiecza staw skokowy, co jest bardzo ważne w trakcie aktywności fizycznej. Nie da się ukryć, że wybranie odzieży do szkoły dla chłopca jest znacznie łatwiejsze, niż dla dziewczynki, dlatego można szybciej nauczyć go, jak samodzielnie dobrać swój strój na kolejny dzień w szkole.

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *