Odchudzanie z naturalnym wsparciem

Podstawą procesu odchudzania jest nasilona lipoliza, czyli spalanie tkanki tłuszczowej. Zapewnia to redukcję masy ciała u osób borykających się z nadmiarowymi kilogramami. Jednocześnie jest to skuteczny sposób na zapobieganie przybieraniu na wadze. Odchudzanie nie musi kojarzyć się z restrykcyjną dietą i głodówkami. Konieczne jest oczywiście wyeliminowanie wielu pokarmów, ale mowa wyłącznie o żywności przetworzonej, kalorycznej, przeładowanej tłuszczami trans i cukrami. Można natomiast spożywać różnorodne zdrowe posiłki – byle tylko ich kaloryczność odpowiadała obliczonemu indywidualnie zapotrzebowaniu na kalorie. W przypadku chęci utrzymania masy ciała spożywamy tyle kalorii, ile wynika z naszego zapotrzebowania na kalorie. Zaś dążąc do utraty tkanki tłuszczowej, konieczne jest stworzenie deficytu kalorii rzędu 300 – 500 kcal.

Dieta odchudzająca – czego nie może w niej zabraknąć?

Aby odchudzanie było procesem skutecznym i trwałym, który nie odbije się niekorzystnie na naszym zdrowiu, musimy zadbać o odpowiednią podaż wielu cennych składników odżywczych. Mowa zwłaszcza o witaminach, na których niedobory jesteśmy narażeni podczas stosowania diety odchudzającej. Teoretycznie nie powinno być to trudne, gdyż podstawowym zaleceniem każdej zdrowej diety jest spożywanie pięciu porcji warzyw i owoców, produktów pełnoziarnistych, ryb czy chudych mięs. Jednak podczas odchudzania przyjmujemy mniejsze porcje pokarmów, a zatem dostarczane ilości witamin są niekiedy wystarczające. Dodatkowo uwzględnić należy straty witamin generowane obróbką termiczną żywności oraz zwiększone zapotrzebowanie na witaminy i minerały, co związane jest z treningami, często stanowiącymi uzupełnienie odchudzania.

Dostarczenie optymalnych ilości witamin może skutecznie wspomóc odchudzanie – jednocześnie dbając o zdrowie. Takie wsparcie procesu redukcji tkanki tłuszczowej nie ma nic wspólnego ze stosowaniem agresywnie działających spalaczy tłuszczu czy środków przeczyszczających. Okazuje się, że wystarczy dostarczyć wraz z dietą witamin usprawniających spalanie tłuszczu oraz regulujących metabolizm. Mowa zwłaszcza o witaminie C – naturalnej substancji wspomagającej proces lipolizy, witaminach z grupy B regulujących metabolizm węglowodanów i tłuszczów oraz witaminie D regulującej masę ciała.

Witamina C – naturalna kuracja odchudzająca

Witaminy to niezwykle ważne składniki diety, które powinny być dostarczane w optymalnych ilościach. Nie zawsze jednak warto sugerować się ustalonym przed laty zapotrzebowaniem na witaminy – z racji zanieczyszczeń środowiska czy spożywania żywności przeładowanej syntetycznymi dodatkami, bardzo często wzrasta nasze zapotrzebowanie na wiele witamin. A aby dostarczyć ich wysokich dawek – można sięgnąć po suplementy diety. Warto jednak, aby dostarczane z suplementami witaminy były takie same jak te dostarczane wraz z dietą. Czy to możliwe? Tak – jeśli wybierzesz naturalne suplementy diety jakości premium. Takie są suplementy diety polskiej marki Cheers. Witamina C naturalna Cheers pochodzi z ekstraktów z owoców aceroli i dzikiej róży, dostarcza dodatkowo bioflawonoidów oraz selenu.

Witaminy z grupy B zawarte są w preparacie B complex, który dostarcza pełnego zestawu witamin z grupy B, witamina D połączona jest z witaminą K2 o komplementarnym działaniu. Zarówno witamina C naturalna Cheers, jak i pozostałe suplementy diety Cheers są doskonale przyswajalne, wolne od jakichkolwiek syntetycznych dodatków, pozbawione glutenu. To czyni suplementację skuteczną i bezpieczną. A proces odchudzenia ma szansę przebiegać sprawniej – i bez towarzyszących niedoborów pokarmowych.

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *