Naturalne kremy do twarzy

Choć trudno o odpowiedź na pytanie o to, jak dobrać krem do twarzy, która będzie sprawdzać się bez względu na okoliczności, możemy liczyć na przynajmniej kilka wskazówek ułatwiających nam znalezienie idealnego kosmetyku. Warto więc pamiętać, że naturalny krem do twarzy należy dobierać mając na uwadze nie tylko nasz wiek, ale i to, z jakim typem cery mamy do czynienia i w jakim stanie się ona znajduje.

Dopasowanie kremu do cery

Gdy zastanawiamy się nad tym, który z dostępnych w sprzedaży kremów do twarzy wybrać, w pierwszej kolejności powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czym charakteryzuje się nasza cera. Skórę twarzy możemy podzielić na cztery podstawowe typy, mówimy więc o skórze normalnej, suchej, tłustej oraz mieszanej. Każda ma swoją specyfikę, wady i zalety, a tym samym każda wymaga nieco innej pielęgnacji.

Skóra normalna, wbrew swojej nazwie, wcale nie jest często spotykana zwłaszcza, jeśli nie jesteśmy już nastolatkami. Jej znakiem rozpoznawczym jest przede wszystkim to, że jest gładka i napięta, charakteryzuje ją przy tym lekko różowe zabarwienie. Naturalny krem do twarzy dostosowany do cery normalnej powinien więc chronić jej właściciela przede wszystkim przed promieniowaniem UV i przed wiatrem, wilgocią oraz mrozem. Dobrze, jeśli ma również działanie nawilżające.

Cera sucha jest już znacznie bardziej typowa, ona też w największym stopniu wymaga nawilżenia. Można ją rozpoznać nawet bez konieczności konsultacji z kosmetologiem. Zwykle sprawia wrażenie cienkiej i poszarzałej, a jej właściciele opisują ją często jako zmęczoną. W dotyku cera sucha jest szorstka, może przy tym wykazywać się tendencją do łuszczenia się. Co ciekawe, daje to o sobie znać nie tylko latem, ale również w czasie innych pór roku. Naturalny krem do twarzy powinien w takim wypadku nie tylko nawilżać, ale i natłuszczać skórę, nie bez znaczenia jest zaś i to, aby posiadał odpowiednio duże dawki składników odżywczych. Cera sucha szybko się starzeje, poza doborem odpowiedniego kosmetyku ważna jest więc także systematyczność zabiegów pielęgnacyjnych.

Cera tłusta to przeciwieństwo jej suchego odpowiednika. Charakterystyczne są dla niej rozszerzone pory oraz tendencja do silnego wydzielania sebum. Często dotykają jej stany zapalne, a jej właściciele muszą mieć świadomość tego, że trądzik będzie im towarzyszył nie tylko w okresie wczesnej młodości, ale i w dorosłym życiu. Na szczęście, nie jest to typ cery wolny od zalet. Starzeje się wolniej, a tym samym wybacza pewien brak systematyczności w pielęgnacji. Wybierając naturalny krem do cery tłustej najlepiej stawiać na rozwiązanie nawilżające. Nie można jednak przesadzać. Skóra musi być odżywiona, nie wolno jednak przesadnie jej obciążać. Wśród szczególnie pożądanych składników wskazuje się w tym kontekście na aloes, cynk oraz witaminę B3.

Ostatnim typem jest tak zwana cera mieszana posiadająca zarówno cechy cery suchej, jak i tłustej. Łatwo można jej zaszkodzić, dobrym rozwiązaniem może więc w jej przypadku okazać się stosowanie kremów odżywczo-normalizujących. Troska o jej nawilżanie powinna stać się jednym z priorytetów, sam krem o działaniu nawilżającym musi być jednak niemal tak lekki, jak ten, który stosują osoby z cerą tłustą.

Krem do twarzy

Jak wybrać krem do twarzy ze względu na wiek?

Przyjmuje się, że krem do twarzy dobrze jest stosować bez względu na to, w jakim jest się wieku. Prawdą jest jednak to, że właśnie wraz z wiekiem zmieniają się nasze potrzeby. Po trzydziestym roku życia głównym problemem staje się coraz mniejsza elastyczność skóry, dobrym pomysłem jest więc sięganie po kremy ujędrniające, zwłaszcza te na bazie kwasu hialuronowego. Po pięćdziesiątym roku życia można zauważyć, że skóra jest nie tylko cieńsza, ale i delikatniejsza niż do tej pory. Kremy do twarzy konstruowane dla osób w tym wieku zwracają więc na siebie uwagę ze względu na dużą ilość kolagenu. Nie tylko nawilżają, ale również ujędrniają, pobudzając jednocześnie organizm do naturalnej aktywności. Po sześćdziesiątym roku życia sięga się po kremy skutecznie walczące z wysuszeniem cery, po siedemdziesiątym zaś – po takie, które mają silne działanie liftingujące i rewitalizujące.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *