Na co zwrócić uwagę przy wyborze damskiego zegarka? 5 wskazówek

zegarek damski na ręku

Zegarek to jeden z przedmiotów, który łączy kilka funkcji naraz. Ma być nie tylko stylowy, lecz także spełniać swoją funkcję. Marki prześcigają się w dodawaniu kolejnych możliwości tego niewielkiego akcesoria. Jak więc wybrać ten idealny? Czym kierować się przy wyborze damskiego zegarka? Czy cena ma w tym wypadku znaczenie? Podpowiadamy.

1. Liczba funkcji, czyli nie tylko mierzenie czasu

Czasomierze zostały wymyślone po to, aby przypominać człowiekowi, która jest godzina i nie musieć być uzależnionym od obserwacji pogody. Od starożytności zegarki otrzymały sporo nowych funkcji. Jeśli więc poszukujesz zegarka damskiego, musisz zastanowić się, czy wystarczy ci opcja mierzenia czasu, czy może potrzebujesz jeszcze innych funkcji. A tych w obecnych gadżetach, jakimi są zegarki, jest naprawdę sporo. Jakich? Mogą być to m.in. stoper, datownik, wodoodporność, licznik kroków czy odbieranie wiadomości.

2. Połączenie szyku i elegancji

Bransoletki, kolczyki, pierścionki to tylko kilka propozycji, jakie daje biżuteria GuessAby więc skomponować idealną stylizację, perfekcyjnym dopasowaniem będą zegarki Guess. Francuska marka premium to kwintesencja sama w sobie. Stylowe rozwiązanie jest jednocześnie funkcjonalne, precyzyjne i drobiazgowo skomponowane. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę wagę czasomierzu – im szlachetniejszy kruszec, z którego jest wykonany zegarek, tym większe prawdopodobieństwo, że jest cięższy. Aby więc czuć się w danym projekcie dobrze, koniecznie przymierz go przed podjęciem decyzji o zakupie.

3. Pasek czy bransoleta?

Podobnie jak biżuteria bransoleta w zegarku może stanowić element stylizacji. To zazwyczaj droższa wersja, ponieważ sama bransoleta może być wykonana ze srebra, złota, tytanu lub innych szlachetnych kruszców. Z kolei pasek jest przyjemniejszy w noszeniu, lecz mniej stylowy. Do wyboru istnieją różne propozycje skórzane – zdarzają się nawet skóry węża, krokodyla czy strusia. Budżetowa opcja zakłada jednak paski wykonane z materiału, silikonu lub tkaniny.

4. Wybór mechanizmu

Zegarki można podzielić na dwa typy pod kątem mechanizmu. Kwarcowy, czyli zasilany baterią powoduje, że wskazówka przemieszcza się co sekundę, co jest zauważalne. Z kolei zegarek mechaniczny jest napędzany automatycznie, a wskazówka płynnie przechodzi po tarczy zegarka, dzięki temu możemy cały czas obserwować jej bieg. Jeszcze inną opcją jest mechanizm solarny, czyli zasilany słonecznie. Oczywiście istnieją jeszcze opcje hybrydowe, np. zegarki kwarcowe automatyczne, zegarki mechaniczne z naciągiem ręcznym itd.

5. Tarcza – tradycyjna czy nowoczesna?

Część z nas jest przywiązana do tradycyjnych rozwiązań i wybierze obserwację wskazówek, inni z kolei wolą nowoczesne wersje zegarków z wyświetlanymi cyferkami. Zegarki Casio są dostępne w obu opcjach. Niektóre z firm proponują także mariaż obu rozwiązań, tak więc w jednym cyferblacie patrzymy i na wskazówki, i na zmieniające się cyfry. W zależności od obsługiwanych przez dany egzemplarz opcji tarcza czasomierzu również będzie prezentowała się inaczej. Przejrzyj więc różne rodzaje zegarka damskiego, a następnie zdecyduj się na tę idealną dla ciebie.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *