Wszystko o suchym szamponie! Jak i kiedy go używa ?

Opanowały rynek kosmetyków do pielęgnacji włosów w zawracającym tempie, więc nic dziwnego, że coraz częściej znajdują się na naszej liście must have. Suche szampony to rewolucja, o której warto wiedzieć więcej. Dla kogo są suche szampony, jak i kiedy je stosować? Podpowiedzi znajdziecie poniżej.

Jak działa suchy szampon?

Stosowanie suchych szamponów przede wszystkim wpływa korzystnie na kondycję naszych włosów. Nie tylko wydłuża odstępy między myciami i pochłania zbędne sebum, ale przede wszystkim dodaje włosom objętości, blasku, sprężystości oraz chroni kolor włosów naturalnych. Regularne stosowanie suchego szamponu pozwala ukryć odrosty i dodaje głębi kolorom farbowanym.

Jak używać suchy szampon?

Suchy szampon może być stosowany codziennie, ale na dokładnie wyszczotkowane włosy. Tutaj świetnym uzupełnieniem będzie dobrze dopasowana do twojego rodzaju włosa rewolucyjna szczotka Michel Mercier. Aplikacja produktu powinna odbywać się w odległości 20-30 cm u nasady, pasmo po paśmie, wtedy kosmetyk równomiernie się rozprowadza. Ważne jest również, aby przed użyciem wstrząsnąć butelką. Większość szamponów na rynku pozostawia po zastosowaniu osad na włosach, który po 3 minutach należy wyczesać. Natomiast nowe szampony Girlz Only nie pozostawiają żadnych osadów, więc zaraz po ich użyciu włosy są gotowe.

Kiedy go stosować?

Zawsze wtedy, kiedy czujesz, że Twoje włosy potrzebują świeżości i lekkości, a Ty nie masz czasu na standardową pielęgnację. W okresie jesienno-zimowym dużym problemem są czapki, które przyklapują i obciążają nasze włosy. Dzięki suchemu szamponowi możesz zaoszczędzić czas i w 5 minut odświeżyć swoją fryzurę np. przed ważnym biznesowym spotkaniem. Kosmetyk ten świetnie sprawdzi się również przed imprezą, po siłowni czy basenie. Doskonale wiemy, jak ciężko jest wyjść z niedosuszonymi włosami, kiedy za oknem panują minusowe temperatury. To także idealne rozwiązanie podczas wypadów w góry czy na snowboard. Pamiętaj! Rano, kiedy spieszysz się do pracy, szkoły, na zajęcia, nie masz czasu na mycie głowy, to właśnie suchy szampon sprawdzi się idealnie.

Kto może stosować suchy szampon?

Suche szampony wbrew mitom mogą stosować osoby z naturalnymi kolorami włosów, jak i farbowanymi. To produkt nie tylko dla kobiet, ale też mężczyzn. Nie ma tutaj również znaczenia jaki rodzaj i długość włosów mamy. Suchy szampon to idealny produkt, który znajdzie miejsce w każdej torbie zarówno damskiej, męskiej czy podróżnej. Bez względu na to czy jesteś biznewsoman, sportowcem, matką na spacerze czy studentką suchy szampon jest właśnie dla Ciebie.

Teraz już nie powinnaś mieć wątpliwości co powinno znaleźć się na Twojej najbliższej liście zakupowej. Suchy szampon to również świetny pomysł na prezent. Więcej na www.mycosmetics.pl

1

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *