Modelowanie ciała bez skalpela – z jakich zabiegów warto skorzystać?

zgrabna dziewczyna na plaży - modelowanie ciała bez skalpela

Niechirurgiczne metody modelowania ciała stają się coraz bardziej popularne. Ich zaletą jest niska inwazyjność przy jednoczesnej wysokiej skuteczności. Zwykle wymagają jednak wielu powtórzeń, aby efekty były dobrze widoczne. Do modelowania sylwetki wykorzystuje się takie technologie, jak ultradźwięki, masaż podciśnieniowy czy energię elektromagnetyczną. Przedstawiamy trzy sprawdzone zabiegi modelowania ciała polecane przez ekspertów.

Czy modelowanie ciała bez skalpela jest możliwe?

W ofertach klinik medycyny estetycznej pojawia się coraz więcej zabiegów, które umożliwiają redukcję tkanki tłuszczowej, ujędrnienie skóry, wzmocnienie mięśni bez ingerencji w ciągłość naskórka. Zabiegi dobierane są na podstawie wywiadu z pacjentem. Jak podkreślają eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie, w modelowaniu ciała często sprawdzają się tzw. terapie łączone, które polegają na skojarzeniu kilku niechirurgicznych metod dla uzyskania optymalnych efektów. Poniżej przedstawiamy trzy zabiegi, z których często korzystają specjaliści z warszawskiej kliniki.

Zabiegi modelowania sylwetki polecane przez ekspertów

Masaż endermologiczny

Endermologia to prosty zabieg, opierający się na masażu mechanicznym, który dobrze sprawdza się w modelowaniu sylwetki i redukcji cellulitu. Jest to procedura mało agresywna, którą można wykonywać bezpiecznie nawet z częstotliwością dwa razy w tygodniu. Najlepsze rezultaty przynosi, gdy przeprowadza się ją w serii kilku, a nawet kilkunastu zabiegów. Można połączyć ją z innymi zabiegami modelowania sylwetki – dla spotęgowania efektów.

Masaż endermologiczny polega na zastosowaniu specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę z elektronicznie sterowanymi rolkami. Podczas zabiegu zasysany jest fałd skóry, który jest intensywnie masowany we wszystkich kierunkach. W ten sposób pobudzone zostają naturalne procesy regeneracyjne w skórze, poprawia się ukrwienie i usprawniony zostaje drenaż limfatyczny. Endermologia nie tylko wyszczupla, ujędrnia i redukuje cellulit, ale też zmniejsza obrzęki i zastoje limfatyczne.

Skoncentrowana energia elektromagnetyczna

Zabieg z użyciem skoncentrowanej energii elektromagnetycznej to procedura, której działanie zbliżone jest do tradycyjnego treningu. Modelowanie sylwetki odbywa się poprzez przyłożenie do wybranych obszarów specjalnych padów, emitujących pole elektromagnetyczne. Skutkiem jest intensywne pobudzenie mięśni, które kurczą się w szybkim tempie. Półgodzinny zabieg na brzuch odpowiada wykonaniu około 800 brzuszków.

Skoncentrowana energia elektromagnetyczna wzmacnia mięśnie, redukuje tkankę tłuszczową i ujędrnia skórę. Można zastosować ją na takie obszary, jak: pośladki, brzuch, biodra, uda czy ramiona. Pierwsze efekty odczuwalne są już po jednej sesji, jednak dla pełnych rezultatów konieczne jest wykonanie około 8 powtórzeń.

Zabieg HIFU

HIFU, czyli wysoce skoncentrowana fala ultradźwiękowa, to metoda modelowania ciała, która skupia się przede wszystkim na poprawie napięcia skóry. Przy okazji umożliwia też redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej w leczonym obszarze. Ultradźwięki zastosowane podczas zabiegu HIFU docierają aż do trzech warstw w głąb tkanki: do skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Metoda ta prowadzi do pobudzenia naturalnych procesów regeneracyjnych, wspomagając produkcję kolagenu w skórze, wpływającego na jej jędrność i sprężystość.

Lifting HIFU nie wymaga zbyt wielu powtórzeń, aby uzyskać widoczne i trwałe efekty. Często wystarczy jeden zabieg, aby osiągnąć satysfakcję z wyglądu. Działanie HIFU na ciało wzmacnia się w ciągu około trzech miesięcy i wtedy można mówić o ostatecznych efektach. Specjaliści zalecają wykonywanie zabiegów przypominających, np. raz do roku.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-srodmiescie-ul-krolewska/

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *