Co warto wiedzieć przed wizytą u urologa?

czarnoskóra lekarka w amerykańskim szpitalu

Borykasz się z problemami związanymi z układem moczowym? Odczuwasz dyskomfort podczas oddawania moczu? Koniecznie zastanów się nad tym, jak możesz zmienić ten stan rzeczy? Poniżej znajdziesz garść informacji na temat lekarza tej specjalności.

Urolog Warszawa zajmuje się leczeniem chorób układu moczowo płciowego u mężczyzn

Konsultacja urologiczna – jak się do niej przygotować?

Zdiagnozuj choroby układu moczowo płciowego i popraw swój komfort życia!

Zainwestuj w swoje zdrowie i odwiedź doświadczonego urologa

Urolog Warszawa zajmuje się leczeniem chorób układu moczowo płciowego u mężczyzn

Nietrzymanie moczu, leczenie kamicy moczowej, parcie na pęcherz, częstomocz, zaburzenia erekcji, to wszystko stanowi zaledwie ułamek schorzeń, z którymi można zgłosić się do urologa. Kolejne przykładowe dolegliwości to choroby nerek, przerost prostaty czy żylaki powrózka nasiennego. Jest też w stanie diagnozować problemy niepłodności mężczyzn. Dobry urolog Warszawa może okazać się pomocny w naprawdę wielu przypadkach, w którym pojawiają się problemy ze strony układu moczowego. Wykona także badanie prostaty.

Problem nietrzymania moczu skutecznie niwelować, poprawiając tym samym komfort życia pacjenta.

Takie lekarz może też wykonać usg układu moczowego i usg jąder, usg gruczołu krokowego lub usg jądra. Pochyli się też nad Twoimi objawami prostaty.

Jednym z miast, w którym znajdziesz wielu takich specjalistów jest Warszawa. Urolog to jedna ze specjalizacji, która cieszy się coraz większą popularnością. Pojawiają się także takie specjalności jak urolog dziecięcy.

Konsultacja urologiczna – jak się do niej przygotować?

Podjąłeś już decyzję o wizycie u urologa? Masz wyznaczony termin wizyty? Jeżeli tak, warto teraz zastanowić się nad tym, jak należałoby przygotować się do konsultacji urologicznej. Dobrą praktyką będzie zabranie ze sobą aktualnych badań krwi oraz moczu. To pozwoli lekarzowi na wnikliwą analizę Twojego przypadku. Jeżeli w ostatnim czasie wykonywałeś też usg jamy brzusznej, które wykonałeś prywatnie lub w ramach zaleceń lekarza rodzinnego – wówczas też zabierz je ze sobą.

Zdiagnozuj choroby układu moczowo płciowego i popraw swój komfort życia!

Troska o własne zdrowie powinna być jedną z kluczowych wartości, wyznawanych przez każdego z nas. O wiele bardziej pożądaną praktyką jest wykonywanie regularnych badań kontrolnych, aniżeli późniejsze niwelowanie objawów w w sytuacji, gdy choroba będzie dawać o sobie znać. Praktyka pokazuje jednak, że takie postępowanie należy do rzadkości. Większość pacjentów działa reaktywnie, czyli zgłasza się do lekarza dopiero wówczas, gdy objawy zaczną być widoczne i bolesne. W takiej sytuacji zazwyczaj czas działa na niekorzyść. Wówczas zamiast oczekiwania na długie terminy wizyt u tego specjalisty w ramach opieki na NFZ, słusznym działaniem będzie skierowanie się do prywatnej placówki, która będzie w stanie zaproponować przyjaźniejsze terminy wizyt. Dzięki temu będziesz mógł liczyć na szybszą pomoc, rzetelne badanie, przeprowadzenie wnikliwego wywiadu oraz trafną diagnozę. Na jej podstawie zostanie opracowany plan leczenia, który pozwoli Ci wrócić do dawnego trybu życia.

Zainwestuj w swoje zdrowie i odwiedź doświadczonego urologa

Prywatna wizyta u urologa Warszawie pomoże Ci rozwiązać Twoje problemy oraz zniwelować częstomocz, problemy z erekcją lub bólem przy oddawaniu moczu, a także sprawdzi, czy Twoje wymiary prostaty mieszczą się w granicach normy. Wykona też badanie PSA, jeżeli uzna to za istotne w Twoim przypadku.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *