Mimo upływu czasu, aranżacje wnętrz w stylu minimalistycznym wciąż nie tracą na popularności. Poznaj podstawowe zasady każdego minimalistycznego wnętrza.
Już od kilku lat aranżacje w stylu minimalistycznym cieszą się niemałym powodzeniem. Wielu ludzi zgodnie uznało, że pomieszczenia przepełnione niefunkcjonalnymi przedmiotami stały się wręcz męczące. Dziś przyszedł czas na wizualny odpoczynek, którym okazał się niezawodny styl minimalistyczny.
Zasady minimalistycznej aranżacji wnętrz
Zrównoważona kolorystyka
Głównym elementem minimalistycznego wnętrza okazuje się stonowana, przyjazna dla oka kolorystyka, która z powodzeniem utrzymuje wrażenie ładu i harmonii danym w pomieszczeniu. Dodatkowo osoby, które decydują się na minimalistyczne aranżacje wnętrz, stawiają na mało agresywne połączenia kolorystyczne, aby nie ingerować w ideę minimalistycznego wnętrza.
Rozmyślnie zaaranżowana gra światła
Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że gra światła w minimalistycznych wnętrzach ma kluczowe znacznie. Światło bowiem ma nieodzowny wpływ na całokształt danej aranżacji, a także wpływa na jej postrzeganie. Ponadto, to właśnie odpowiednio zaaranżowana gra światła. może optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie. Uważa się, że pomieszczenia zaaranżowane w stylu minimalistycznym powinny być jak najbardziej oświetlony po to, aby sprawiały wrażenie większych i bardziej przestronnych niż są w rzeczywistości.
Dyskretne meble w stylu minimalistycznym
Z reguły meble, a zwłaszcza meble do przechowywania w minimalistycznej aranżacji wnętrz, nie mogą rzucać się w oczy. Regały, szafy czy szafki powinny stanowić swego rodzaju element tła całej aranżacji, tak aby nie ingerowały w całokształt aranżacji. A wszystko dlatego, że meble nierzucające się w oczy sprzyjają zachowaniu ładu i porządku w danym pomieszczeniu, jednocześnie sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne.
Funkcjonalne elementy w minimalistycznej aranżacji wnętrz
Minimalizm stawia wyłącznie na funkcjonalne elementy, z których każdy powinien spełniać określoną rolę. Poza nielicznymi ozdobami, w minimalistycznej aranżacji wnętrz nie ma miejsca na przedmioty, które nie mają praktycznego zastosowania. Do funkcjonalnych elementów minimalistycznej aranżacji wnętrz należą między innymi oświetlenie ukryte w podwieszanym suficie, nierzucające się w oczy kaloryfery, a także dyskretne karnisze PCV, które nie ingerują wizualnie w całą aranżację wnętrz. Zgodne z duchem minimalizmu szyny PCV w korzystnej cenie można znaleźć na stronie rolety.eu.
Dekoracje zgodne z ideą minimalizmu
Choć minimalistyczne aranżacje wnętrz stawiają na funkcjonalność, minimalistyczne dekoracje wciąż pozostają mile widziane. Osoby, które zastanawiają się, jak udekorować minimalistyczne wnętrze, powinny zdać sobie sprawę, że zarówno dekoracje, jak i ozdoby w stylu minimalistycznym muszą stanowić jedynie subtelne uzupełnienie danej aranżacji, a nie jej główny element. Rozważnie wybrane dekoracje do minimalistycznego wnętrza, bez wątpienia sprawiają, że aranżacja w stylu minimalistycznym staje się bardziej wyrazista.