MASAŻ HAWAJSKI LOMI-LOMI, SPOSOBEM NA UZYSKANIE STANU BŁOGIEGO RELAKSU

Young beautiful woman enjoying massage on the table at spa center

Masaż hawajski Lomi-lomi zaliczany jest do masaży leczniczych, który rozpopularyzował się na cały świat dopiero w drugiej połowie XX wieku (do Polski dotarł tak na prawdę kilka lat temu). Warto zainteresować się określeniem „Lomi-lomi”, które w języku hawajskim określa pocieranie, nacisk, ugniatanie ciała – w zależności od tłumaczenia może oznaczać “dotyk miękkiej, aksamitnej łapy zadowolonego kota”.

Innymi słowy jest to masaż intensywny, który przebiega jednak w przyjaznej atmosferze i przy wykorzystaniu odpowiedniej siły nacisku (dostosowanej do Klienta). Wszyscy, którzy poszukują sposobu na uzyskanie jedynego w swoim rodzaju stanu błogiego rozluźnienia powinni zainteresować się właśnie tym masażem.

Stół do masażu zgodnie z tradycją hawajską powinien być wykonany w 100% z kamienia, był swoistym ołtarzem, na którym ciało doświadczało błogostanu. Obrzęd określany jako „lomi-lomi” praktykowany był przez kapłanów świątyni Khuni – nazywanych mistrzami uzdrawiania. Dawne określenie trafnie opisuje wpływ masażu hawajskiego na organizm człowieka, który nękany jest olbrzymimi dawkami stresu mogącego doprowadzić do znacznych komplikacji zdrowotnych. Pomaga on w rozluźnieniu mięśni, które twardnieją/napinają się, jakby miały na celu ochronę organizmu przed światem zewnętrznym. Oczywiście jest to samonapędzające się koło. Jedynie przerwanie tej pętli nieszczęścia i złego samopoczucia przyniesie rozluźnienie i chwilę oddechu. Skutki stresu dotyczą wielu aspektów życia takich jak: bóle głowy i kręgosłupa, zaburzenia i problemy z układem krwionośnym, bezsenność, a nawet mogą doprowadzić do depresji. Rozwiązaniem tego problemu jest profesjonalnie wykonany masaż hawajski, dzięki któremu odzyskasz to co najważniejsze – spokój duszy!


Masaż hawajski Lumi-lumi zaspokaja potrzebę relaksu, przy zachowaniu leczniczych właściwości. Każda osoba, która miała okazję korzystać z tego rodzaju masażu doświadczyła przemiany na wielu płaszczyznach, w tym na poziomie:


– duszy (negatywne emocje znajdują ujście pozostawiając spokój i błogą ciszę)
– umysłu (ułatwia uzyskać stan rozluźnienia, harmonii, spokoju oraz piękna)
– ciała (napięcie mięśni znika, podobnie towarzyszący im ból)


Czas trwania masażu: do 2 godzin.

Źródło:

masaż – https://pl.wikipedia.org/wiki/Masaż

masaż leczniczy – https://portal.abczdrowie.pl/masaz-leczniczy

masaż hawajski LOMI LOMI – http://paradizzo.pl/masaz-hawajski/

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *