Malowanie po numerach: sztuka i rozrywka

Obrazy już od tysięcy lat zdobią ściany domów oraz budynków użyteczności publicznej. Z czasem ich forma zaczęła jednak ewoluować, dzięki czemu każda epoka w historii sztuki charakteryzuje się własnym stylem. Jeśli kochasz malarstwo, jednak chciałbyś mieć w domu obrazy własnego autorstwa, to mamy dla ciebie doskonałe rozwiązanie. Poznaj malowanie po numerach i zapomnij o barierach, które dotychczas powstrzymywały cię przed malowaniem!

Obrazy do malowania po numerach – co to takiego?

Obrazy do malowania po numerach to kreatywne zestawy pozwalające na proste stworzenie własnego dzieła. W komplecie znajdują się:

  • płótno malarskie ze szkicem wybranego wzoru,
  • farby akrylowe potrzebne do stworzenia obrazu,
  • pędzle o różnej grubości ułatwiające malowanie nawet najmniejszych szczegółów,
  • instrukcja obsługi oraz wzornik przydatny podczas malowania.

Na czym jednak polega samo malowanie obrazu? Kiedy wybierzesz już idealny dla siebie wzór i otrzymasz zestaw, możesz zabrać się za pracę twórczą. Polega ona na pokrywaniu wyznaczonych fragmentów płótna oznaczonych konkretnymi numerami farbami o tych samych numerach. Przykładowo wszystkie pola oznaczone numerem 1 malujesz na odpowiadający im kolor biały, numerem 2 – błękitny itd. Gwarantujemy, że zajęcie to jest bardzo wciągające i daje wiele satysfakcji, a dodatkowo pozwala pozbyć się stresu oraz zapomnieć o problemach. Taka forma rozrywki dopasowana do umiejętności będzie świetnym wyzwaniem zarówno dla dorosłych, jak i dzieci oraz seniorów.

Twórz prywatne reprodukcje znanych dzieł w zaciszu własnego domu

Wśród dostępnych zestawów do malowania po numerach znajdziesz zarówno niezobowiązujące wzory, jak i obrazy znanych twórców. Możesz więc wcielić się w rolę popularnych malarzy i namalować słynne dzieło do własnego gabinetu lub salonu. Malowanie po numerach Van Gogh, Claude Monet, czy innych znanych twórców to prawdziwa przyjemność, która sprawia wiele satysfakcji. Najważniejsze jednak, że wcale nie musisz znać się na technikach malarskich, sposobach dobierania kolorów, czy nakładania farb. Wystarczy, że zapoznasz się z mało skomplikowaną instrukcją, a Twój obraz powstanie krok po kroku bez najmniejszego problemu.

Wśród najważniejszych zasad, jakie należy stosować podczas malowania, warto wymienić:

  1. Rozpoczęcie malowania od niewielkich i jasnych elementów, kierując się stopniowo do fragmentów większych i ciemniejszych.
  2. Dobór grubości pędzla do wielkości malowanego fragmentu, aby zachować wszystkie szczegóły.
  3. Nakładanie 2, a niekiedy nawet 3 warstw farby zwiększa nasycenie koloru oraz pozwala skutecznie pokryć numery na płótnie, co dotyczy zwłaszcza jasnych odcieni.
  4. Należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu pędzli przy zmianie malowanego koloru. Farby warto delikatnie rozrzedzić mokrym pędzlem, jednak nadmiar wody nie jest wskazany.

Wybieraj spośród wielu wzorów

Reprodukcje obrazów znanych twórców to niewątpliwie wielkie wyzwanie podczas malowania. Jednak jeśli marzy ci się namalowanie innego obrazu, to możesz wybrać wzór spośród wielu dostępnych kategorii. Największą popularnością cieszą się: fauna i flora, portrety, krajobrazy, architektura, abstrakcja, mapy, czy też miejsca na świecie.

Malowanie po numerach ma wiele zalet, o czym przekonał się już niejeden początkujący malarz. Z gotowymi zestawami poradzi sobie praktycznie każdy, bez względu na wiek, zainteresowania, czy też preferowane style w malarstwie. Najważniejsza jest dobra zabawa, nauka twórczego myślenia, a także możliwość oderwania się od problemów dnia codziennego.

W nagrodę otrzymujesz zawsze nie tylko satysfakcję, ale również podziw innych, kiedy pochwalisz się, że obraz wiszący na ścianie twojego pokoju został namalowany właśnie przez ciebie. Warto więc zarazić się pasją malowania po numerach. Gwarantujemy, że zajęcie to tak ci się spodoba, że nabierzesz ochoty na stworzenie kolejnego dzieła sztuki!

Źródło zdjęcia:

Wymalujtosam.pl

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *