Mademoiselle poleca


Elaine DePrince, Michaeli DePrince

WYTAŃCZYĆ MARZENIA

W sierocińcu w Sierra Leone Michaela DePrince była znana jako dziewczynka nr 27. Samotne dziecko, prześladowane przez innych z powodu bielactwa, nie miało łatwego życia w kraju ogarniętym powojennym chaosem. Pewnego dnia ukochana nauczycielka Michaeli została brutalnie zamordowana. Dziewczynka przeszła wtedy bardzo trudne chwile. Przyszłą baletnicę uratowało znalezione zdjęcie pięknej primabaleriny. Pozwoliło ono Michaeli odciąć się od ponurej rzeczywistości i zacząć marzyć o lepszym życiu. W wieku 4 lat Michaela została zaadoptowana przez amerykańską rodzinę, dzięki której mogła rozpocząć naukę tańca w szkole baletowej Jacqueline Kennedy Onassis. Obecnie jest najmłodszą tancerką Dance Theatre w Harlemie, a jej kariera rozwija się w zawrotnym tempie.

WYDAWNICTWO KOBIECE

Wytańczyć marzenia

Marie-Morgane Le Moel

SEKRETY FRANCUSKIEJ KUCHARECZKI

Kiedy Marie, odważna francuska dziennikarka, wyjeżdża na inny kontynent jako zagraniczna korespondentka, zaczyna się jej wielka przygoda życia. W szybkim czasie musi się nauczyć, jak otrzymać zaproszenia na najważniejsze wydarzenia polityczno-kulturalne, jak wtrącić słówko na konferencji prasowej, a także jak nawiązać nowe znajomości – zwłaszcza w sytuacji, kiedy Urząd Imigracyjny stanowczo sugeruje, że Twój francusko-kanadyjski narzeczony musi wrócić do domu. Na szczęście Marie ma przy sobie przepisy swojej ukochanej mamy. Stanowią one remedium na tęsknotę za domem, a także okazują się nieocenioną pomocą w nawiązywaniu kolejnych znajomości z aroganckimi Australijczykami…

WYDAWNICTWO KOBIECE

Sekrety Francuskiej Kuchareczki

Alicia Silverstone

FAJNA MAMA

Bezpłodność to coraz częstsza przypadłość współczesnego społeczeństwa. Lekarze jednak, zamiast wziąć pod uwagę czynniki żywieniowe oraz związane ze stylem życia, zalecają pacjentkom drogie i inwazyjne metody leczenia. Kobiety w ciąży często uznają, że wszystkie problemy zdrowotne wiążące się z tym stanem to normalna rzecz, a okres macierzyństwa postrzegają jako trudny etap w życiu. Alicia Silverstone w swoim poradniku udowadnia, że wcale nie musi tak być. Bazując na doświadczeniu własnym oraz opiniach specjalistów, autorka udziela skutecznych i jasnych wskazówek co do właściwego żywienia w okresie każdego trymestru ciąży, a także dbania o nowo narodzoną pociechę.

WYDAWNICTWO KOBIECE

Fajna Mama

Amy Purdy, Michelle Burford

NA WŁASNYCH NOGACH

Podziwiana na całym świecie za swój upór, determinację i niezwykłą odwagę… Światowej sławy snowboardzistka i czterokrotna medalistka. Finalistka 18. sezonu amerykańskiej edycji słynnego „Tańca z gwiazdami”. Oto bohaterka tego niezwykłego pamiętnika stanowiącego wzruszający zapis walki, jaką Amy Purdy dzielnie stoczyła z ogromnymi przeciwnościami losu. W wieku 19 lat zachorowała na bakteryjne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Jej stan był krytyczny, lekarze dawali jej minimalne szanse na wyzdrowienie. Hart ducha i wola życia kobiety były jednak silniejsze. Amy pokonała chorobę, ale niestety w jej wyniku straciła obie nogi poniżej kolan. Nie poddała się jednak.

WYDAWNICTWO KOBIECE

Na własnych nogach


Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *