Low carb – odpowiedni jadłospis kluczem do sukcesu

dieta nisko węglowodanowa

W XXI wieku wiele osób szuka odpowiedniej dla siebie diety. Niezwykle popularny jest teraz także zdrowy tryb życia – m.in. ćwiczenie na siłowni, joga i jedzenie pełnowartościowych posiłków. Tylko jak się odnaleźć w tych wszystkich dietach? Dobrym wyborem, polecanym przez wiele osób jest dieta niskowęglowodanowa. Jadłospis, który jest dobrze dobrany do Ciebie i Twoich potrzeb jest kluczem do osiągnięcia wybranego przez Ciebie celu.

W XXI wieku wiele osób szuka odpowiedniej dla siebie diety. Niezwykle popularny jest teraz także zdrowy tryb życia – m.in. ćwiczenie na siłowni, joga i jedzenie pełnowartościowych posiłków. Tylko jak się odnaleźć w tych wszystkich dietach? Dobrym wyborem, polecanym przez wiele osób jest dieta niskowęglowodanowa. Jadłospis, który jest dobrze dobrany do Ciebie i Twoich potrzeb jest kluczem do osiągnięcia wybranego przez Ciebie celu.

Zacznijmy jednak od początku. Czym tak właściwie jest dieta niskowęglowodanowa, czyli low carb? W tym stylu żywienia kładzie się nacisk na zmniejszenie ilości spożywanych węglowodanów. Powinny one stanowić około 45% dziennego zapotrzebowania energetycznego. Wiadome jest jednak to, że każdy z nas jest inny, dlatego dla każdego z nas to 45% będzie wyglądało inaczej. Istnieją też inne rodzaje diety low carb. Jest to dieta carnivore – w której ograniczamy całkowicie spożywanie węglowodanów oraz dieta ketogeniczna – gdzie dzienne zapotrzebowanie na węglowodany to około 5%. W dietach low carb należy zrezygnować z produktów wysokoprzetworzonych i wysokocukrowych. W niektórych jej odmianach z diety eliminuje się zboża czy produkty mleczne. Ważne jest, abyśmy wybierali wysokiej jakości produkty spożywcze.

Istnieje naprawdę wiele opcji, dlatego możesz wybierać spośród jadłospisów diety niskowęglowodanowej. Ważne, żeby były odpowiednie dla Ciebie i Twojego stylu życia.

Co da mi low carb? – czyli jakie korzyści płyną ze stosowania tej diety

Diety low carb wspomagają spalanie tłuszczu trzewnego, który jest odpowiedzialny za powstawanie oponki na brzuchu i tak zwanych boczków. Przy tej diecie możemy liczyć na zdrowe zrzucenie zbędnych kilogramów. Stosując sumiennie jadłospis diety niskowęglowodanowej, będziesz miał więcej energii i polepszy się Twoje samopoczucie. Koncentracja będzie wyostrzona, a pamięć nie będzie płatać Ci figli. Dlatego niektóre odmiany low carb, polecane są przez lekarzy dla osób chorujących na Alzheimera czy Parkinsona. Dzięki temu, że zrezygnujesz z węglowodanów, zapobiegniesz dużym wahaniom cukru we krwi. Jadłospis low carb gwarantuje, że będziesz spożywać sycące produkty i potrawy. Możesz  pożegnać się z nagłymi napadami głodu – nie będziesz czuł potrzeby podjadania między posiłkami, więc schudniesz o wiele szybciej.

Benefity zdrowotne zachęcają do stosowania low carb. Samodzielnie układany jadłospis, który będzie spełniał wszystkie założenia diety, może sprawiać trudności. Jest na to sposób! Są nim gotowe jadłospisy ułożone przez specjalistów.

Low carb – jadłospis idealny dla każdego

W Internecie istnieje wiele różnych jadłospisów diety niskowęglowodanowej. Możesz czuć się tym przytłoczony i zagubiony. Dlatego przychodzimy z pomocą i pokazujemy Ci jadłospisy diety niskowęglowodanowej, które sąrzetelnie wykonane i dobrane przez specjalistów od diet low carb

Najlepszym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dietą jest jadłospis low carb ze zbożami od Keto Centrum. Jeśli jednak nie czujesz potrzeby pozostania przy produktach zbożowych bądź nie tolerujesz glutenu, to Keto Centrum ponownie wychodzi Ci naprzeciw i przedstawia jadłospis low carb bez zbóż (bezglutenowy). Jeśli zastanawiasz się jednak nad przejściem na dietę keto – masz ogrom możliwości. Keto Centrum oferuje także zróżnicowane warianty, pozostając przy założeniach low carb. Jadłospis diety keto wegetariańskiej – idealny dla osób, które nie spożywają mięsa zwierząt lądowych i już stosują dietę wegetariańską bądź chcą ją zacząć. Dieta keto śródziemnomorska natomiast, bogata jest w zdrowy tłuszcz omega-3. Dla miłośników mięsa odpowiedni będzie jadłospis dieta carnivore i carnivore 2.0- rozszerzona o produkty roślinne. Każdy znajdzie coś dla siebie!

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *