Liczy się pierwsze wrażenie, czyli urządzić stylowy przedpokój

Przedpokój to przestrzeń, którą możemy urządzić na kilka różnych sposobów. Możemy zdecydować się na styl tradycyjny, nowoczesny lub skandynawski. W artykule podpowiadamy jak urządzić funkcjonalnie przedpokój.

Efekt pierwszeństwa

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które widzimy w mieszkaniu oraz… zapamiętujemy! Znany z psychologii efekt pierwszeństwa głosi, że najlepiej pamiętamy te elementy, które zostaną nam pokazane na początku. Dlatego zadbajmy o nawet najmniejszy detal naszego przedpokoju i stwórzmy wspaniałe pierwsze wrażenie! Meble do przedpokoju w każdym z trzech styli znajdziesz w Miloo Home!

Styl tradycyjny

Styl tradycyjny uznawany jest za ponadczasowy i bardzo elegancki. W rzeczywistości obecnie jest to styl klasycyzujący, który odwołuje się do tradycji w sposób trochę retro, a trochę vintage. Cały czas liczy się jednak harmonia i umiar. Musimy pamiętać więc o równowadze, symetrii i odpowiednim wrażeniu geometrycznym, które tworzy pierwsze wrażenie. Jeśli chodzi o kolorystykę, to powinniśmy zdecydować się na stonowane barwy, które nie są krzykliwe i nie przytłaczają. W przedpokoju tradycyjnym możemy postawić nawet antyki lub meble stylizowane.

 

Styl nowoczesny

 Prostota, minimalizm i funkcjonalność to najważniejsze cechy przedpokoju w stylu nowoczesnym. Nie może zabraknąć więc stylowych dodatków takich jak szafy, komody, czy intrygujące oświetlenie. Na pewno nie możemy wybrać zbyt wielu kolorów lub krzykliwych barw. Dużo lepiej skupić się na dodatkach minimalistycznych, ukrytych przy ścianach. Zbędne są dodatkowe dekoracje a najważniejsze jest wrażenie przestrzeni.  Proste linie i wzory geometryczne dopełnią całości.

 

Styl skandynawski

 Jasne, przestronne wnętrze z naturalnym światłem i spokojną atmosferą to cechy charakterystyczne stylu skandynawskiego. W przedpokoju skoncentrujmy się na bieli, beżu i innych jasnych barwach. Ciepłe i przytulne wnętrze dopełni światło, otaczające wchodzące osoby.

Proste dodatki zmienią wnętrze

Nie zapominajmy o stylowych dodatkach. Wieszak i wycieraczka nie muszą być nudne! Bez trudu znajdziesz dodatki atrakcyjne i funkcjonalne. Zabawne, unikalne kształty współczesnych wieszaków mogą ożywić przedpokój, a wycieraczki z rodzinnymi, przyjaznymi napisami zachęcą gości do wejścia do domu. Obowiązkowym dodatkiem w przedpokoju jest także lustro, które stworzy wrażenie głębi i pozwoli na szybkie poprawy w wyglądzie przed wyjściem.

 

Przedpokój to wnętrze, które spostrzegane jest już po wejściu do mieszkania, zachęcające do dalszej eksploracji, dlatego warto zdecydować się na stylowe i dobre jakościowo meble. Każdy z opisanych wyżej styli może pasować do zupełnie innego pomieszczenia, ale wybór zależy także od preferencji właściciela i urządzenia reszty mieszkania lub domu.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *