Domowe SPA

Domowe SPA

Wakacje i sezon urlopowy w pełni, wielu z nas niestety nadal w miejskiej dżungli bez perspektywy długiego wypoczynku w zagranicznych kurortach czy drogich SPA. Dlatego chcę zaprezentować ciekawy projekt domowego SPA w Gdyni. By móc się na chwilę oderwać od obowiązków, a może nawet zainspirować i urządzić takie mini SPA, także w małej łazience. Wystarczy nastrojowe oświetlenie, dużo naturalnego drewna i zieleni.

Ten projekt był bardzo ciekawy i wymagający. Założenia były proste: domowa przestrzeń SPA, gdzie można spędzać wolny czas z przyjaciółmi lub urządzać imprezę w kameralnym gronie. Miejsca dużo, więc można było połączyć wszystkie funkcje, których życzyli sobie Inwestorzy. W tej przestrzeni znalazła się część barowa, z autorskim projektem podświetlanego baru z całym wyposażeniem. Duża zabudowa z miejscem magazynowym, lodówką na wino oraz ukryte drzwiami w formie frontów z mdf-u, do zaplecza za barem, gdzie znajdowała się olbrzymia ilość półek na wszystko, co jest potrzebne, by każda impreza była udana. W samym centrum stoi sofa modułowa, którą można konfigurować na wiele sposobów, by zawsze było wygodnie oglądać filmy z projektora, który rzuca obraz na ścianę między oknami.

Na tej przestrzeni bardzo ważne były okna, przez które wdzierała się do środka piękna zieleń i była znaczącą częścią aranżacji. Niejako to właśnie ta zieleń nadała kierunek projektowi. Bardzo mi zależało na doborze naturalnych materiałów, które miały sprzyjać wypoczynkowi, i to się udało!

Strefa z sofą jest centralną częścią przestrzeni i zachęcająca do spędzania wspólnego czasu. W pozostałej, nieco bardziej ukrytej przestrzeni jest łazienka połączona z sauną i strefą odpoczynku przy bali kąpielowej. Łazienka jest wyjątkowa, nietuzinkowa inna niż wszystkie dotychczas. Proste, naturalne formy, wszędobylskie drewno i zaciekawione spojrzenia zwierząt, które pojawiają się na pięknych graficznych tapetach znanej włoskiej marki. Całość jest lekka i świeża, tylko w części są położone kafle. Chciałem, by była naturalna, delikatna i przestronna, dlatego pojawia się bardzo duże lustro na całą ścianę. Całość dopełniają drewniane wieszaki. Wszystko jest przemyślane i bardzo uporządkowane. Dyskretnie, z części łazienkowej można przejść do przestronnej suchej sauny. 

Przed strefą łazienki i sauny Inwestorzy mogą relaksować się na leżakach i zażyć orzeźwiającej kąpieli w bani.

Elementem optycznym, który podkreśla podział na strefy, są podesty wykonane z drewnianych desek oraz drewniane okładziny ścienne, które pięknie pachną i bardzo ocieplają wnętrze. Na ścianach zastosowane są bardzo dobrej jakości tapety, dedykowane do pomieszczeń mokrych. Znalazł tu też swoje miejsce bardzo modny mech chrobotek. Całość dopełnia nastrojowe oświetlenie.

Inwestor po zakończonym projekcie stwierdził, że dobrze mu się tam śpi, co dla mnie jest największym uznaniem. Bo dobry sen to podstawa relaksu.

Autor: Arkadiusz Grzędzicki

Zdjęcia: XO foto

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *