Książki, które warto mieć

Nina Burleigh

Kobiety Donalda Trumpa

Wydawnictwo Kobiece

„Kobiety opanowały jedną z najwspanialszych sztuczek w historii. Najsprytniejsze spośród nich zachowują się w niezwykle kobiecy sposób i udają, że potrzebują pomocy. W środku są jednak prawdziwymi zabójczyniami” – Donald Trump. Czy którykolwiek prezydent w historii Stanów Zjednoczonych miał bardziej napięte relacje z kobietami niż Donald Trump? Co może o nich sądzić mężczyzna, który w jawny sposób zdradzał wszystkie trzy żony, pożerał wzrokiem własną córkę, a „łapanie za cipki” traktuje jako sztukę uwodzenia? Dziennikarka Nina Burleigh w swojej obszernej i prowokacyjnej książce opisuje życiorysy kobiet z najbliższego otoczenia 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Chris Carter

Galeria umarłych

Wydawnictwo Sonia Draga

„Służę od trzydziestu siedmiu lat i gdyby zapytano mnie, co chciałbym wymazać z pamięci, powiedziałbym, że to, co zobaczyłem w tym pokoju” – tymi słowami porucznik Wydziału Policji Los Angeles wita detektywów Huntera i Garcię z jednostki ds. wyjątkowo brutalnych zbrodni, na miejscu najbardziej szokującego morderstwa, jakie widzieli. Nieoczekiwany obrót zdarzeń sprawia, że detektywi zostają zmuszeni do współpracy z FBI i wspólnego wytropienia seryjnego mordercy – psychopaty, który kocha to, co robi, bo mord jest dla niego czymś więcej, niż tylko zabójstwem, jest dziełem sztuki.

Tom Phillips

Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko

Wydawnictwo Albatros

Kiedy po raz kolejny pomyślisz, jak bardzo coś spieprzyłaś, ta książka przypomni ci, że mogło być o wiele gorzej… Ekscytująca podróż przez najbardziej kreatywne i katastrofalne porażki w historii ludzkości, począwszy od upadku naszego praprzodka z drzewa, do najbardziej spektakularnych współczesnych klęsk gatunku ludzkiego! W ciągu ostatnich siedemdziesięciu tysięcy lat, przebyliśmy długą drogę. Sztuka, nauka, kultura, handel – w ewolucyjnym łańcuchu pokarmowym jesteśmy prawdziwymi zwycięzcami. Ale powiedzmy sobie szczerze, to wcale nie była bułka z masłem, a do tego czasami, zupełnie przypadkiem, udawało się nam coś naprawdę wybitnie spieprzyć.Od klęski ekologicznej na Wielkich Równinach Stanów Zjednoczonych w latach 30. XX wieku do walki z czterema plagami przewodniczącego Mao. Od pijanej w sztok armii austriackiej, która przypuściła atak na samą siebie, do supermocarstwa, które wybrało na prezydenta gospodarza programu telewizyjnego z gatunku reality show… Można dość bezpiecznie stwierdzić, że jako gatunek z wiekiem wcale nie stajemy się mądrzejsi.

Jacek Tymoszuk

Food Trucki – Pasja Na Kółkach

Self publishing

„Food Trucki – Pasja na Kółkach” jest zarówno przewodnikiem po świecie streetfoodu i karmiących aut w Polsce, jak i albumem opisującym historię mobilnej gastronomii w naszym kraju. W środku znajdziecie czterdzieści siedem wybranych przez autora, interesujących i czasem bardzo zabawnych wywiadów z niezwykłymi właścicielami food trucków. Każda historia jest inna, każdy samochód wygląda i smakuje inaczej, a każdy właściciel ma swój własny styl i przepis na sukces. Do tego piękne fotografie i albumowe wydanie. Wisienką na torcie są sprawdzone przepisy kulinarne dla fanów kuchni ulicznej.

Ilona Adamska

Kobiety o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej

Wydawnictwo I.D.Media

Słaba płeć, femme fatale, supermenka, solidarność jajników, baba za kierownicą… Nasz język to prawdziwe bogactwo zwrotów, które próbują oddać złożoną osobowość kobiety. Chętnie sięgamy po nie, bo pozwalają szybko i bez zbędnego krasomówstwa odzwierciedlić nasz stosunek emocjonalny. Najnowszy projekt wydawnictwa I.D.MEDIA to zbiór felietonów niemal 100 kobiet biznesu, które w niezwykle szczery sposób opowiadają o kobiecej zazdrości, hejcie, solidarności jajników oraz walce o prawa kobiet.

Spencer Quinn

Po dobrej stronie

Wydawnictwo Insignis

Intrygująca powieść autora serii o Checie i Bernim, okupującej listę bestsellerów „New York Timesa”, a także thrillera „Fan”, zektranizowanego w 1996 roku z Robertem DeNiro w roli głównej.
Poznajcie jedną z najciekawszych bohaterek współczesnej literatury: kobietę osamotnioną, złamaną życiem, pozbawioną złudzeń, jednak wciąż szukającą odkupienia i nowego celu. LeAnne Hogan to postać, która nie pozwoli, żebyście o niej zapomnieli. Okaleczona weteranka wojny w Afganistanie po powrocie do kraju angażuje się w poszukiwania zaginionej dziewczynki i zyskuje sojusznika w postaci bezpańskiego psa. Przekonuje się, że poza polem walki wcale nie jest tak bezpiecznie. LeAnne zostaje wciągnięta w historię równie niebezpieczną co jej ostatnia misja w Afganistanie.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *