Krople nawilżające do oczu − sposób na zespół suchego oka?

 

Przy zespole suchego oka, dobre, nawilżające krople do oczu to absolutna podstawa. Zespół suchego oka to choroba, która polega na nieprawidłowym wytwarzaniu filmu łzowego lub jego przechowywaniu. Przy tym schorzeniu możesz odczuwać pieczenie oczu, nieprzyjemny piasek pod powiekami i swędzenie. Zobacz, jakie krople nawilżające do oczu wybrać przy suchym oku.

Co to jest zespół suchego oka?

Długie godziny spędzane w pracy przed komputerem, nieustanne patrzenie na ekrany telewizorów, telefonów i tabletów, zanieczyszczenia powietrza, suche powietrze z ogrzewania czy klimatyzacji, to tylko niektóre czynniki przyczyniające się do problemu z suchym okiem. Suche oko to choroba, na którą w przeważającej mierze mają wpływ czynniki środowiskowe. Oznacza to, że w dużej mierze można jej zapobiec. Za zespół suchego oka może odpowiadać też szereg chorób, np. niedrożne przewody łzowe czy niedobór witaminy A.

Przy suchym oku możesz odczuwać pieczenie, swędzenie, suchość w oku. Jeżeli skarżysz się też na nieprzyjemne uczucie piasku pod powiekami, także może być to objaw suchego oka. Uczucie to najczęściej nasila się wieczorem, choć może towarzyszyć Ci przez cały dzień. Czasem możesz też mieć wrażenie, że przy spojówce, w kąciku oka, zalega lepka wydzielina. Suche oko sprawia również, że możesz gorzej wiedzieć, obraz jest jakby przymglony i nieostry.

Zespół suchego oka związany jest ze złym nawilżeniem oka. W tej chorobie film łzowy nie jest wydzielany w wystarczającej ilości lub też zbyt szybko paruje on z powierzchni oka.

Jak działają krople nawilżające do oczu?

Żeby zdiagnozować zespół suchego oka najlepiej udaj się do okulisty, który przeprowadzi odpowiedni test. Choroba ta jest niestety nieuleczalna, ale można z powodzeniem łagodzić jej objawy. Bardzo pomóc mogą Ci odpowiednie krople nawilżające do oczu, które znajdziesz na stronie apteki. Lekarz może polecić Ci krople do oczu, które mają skład podobny do prawdziwych łez. Nazywa się je sztucznymi łzami. Krople do oczu tego rodzaju możesz aplikować tak często, jak tego potrzebujesz.

To, co również pomaga przy zespole suchego oka, to częste mruganie i pozwolenie oczom odpocząć, np. popatrzeć w dal przez kilka minut, zamknąć oczy na chwilę i przestać patrzyć na ekran komputera.

Jakie nawilżające krople do oczu wybrać?

Na rynku istnieje wiele kropli nawilżających do oczu. Lekarz podczas wizyty zapewne zaleci Ci krople nawilżające do oczu bez recepty. Możesz je kupić w każdej aptece, a nawet dobrej drogerii. Jeżeli często zakraplasz oczy, zdecydowanie wybierz krople nawilżające do oczu bez konserwantów. Mogą mieć one nieco krótszą datę przydatności do użycia. A to ze względu na to, że nie mają żadnych substancji sztucznych, konserwujących. Jednak tego typu krople do oczu zdecydowanie lepiej zdadzą egzamin u alergików. Krople tego typu zawierają najczęściej naturalny kwas hialuronowy, który normalnie jest ważnym składnikiem filmu łzowego.

Jeżeli cierpisz na zespół suchego oka, najlepiej skonsultuj swoje objawy z okulistą i zapytaj go o dobre krople do oczu, które pomogą Ci w codziennym funkcjonowaniu. Nawilżenie oka za pomocą sztucznych łez sprawi, że poczujesz ulgę. Krople na zespół suchego oka możesz znaleźć pod linkiem: https://drmax.pl/kategorie/oczy/suche-oko. Dodatkowo jeżeli suche oko powoduje problemy ze wzrokiem, mogą one pomóc wyostrzyć obraz i poprawić komfort widzenia.

Oceń ten artykuł

Polacane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *