Czy kosiarka spalinowa może być stylowa?

Okres wyprowadzania kosiarek i podkaszarek na trawniki trwa obecnie w najlepsze. Jeśli ktoś, z różnych względów nie chciałby się pokazać sąsiadom w towarzystwie swojej kosiarki do trawy, może próbować kosić trawnik nocą. Jest to jednak przedsięwzięcie ryzykowne ze względu na obowiązującą ciszę nocną. Lepiej zatem zadbać o odpowiedni sprzęt do utrzymania zieleni wokół domu zawczasu, tak by później nie musieć się go wstydzić, a wprost przeciwnie, cieszyć się w pełni jego funkcjonalnością, a kto wie, może nawet niezłym wyglądem i stylem.

Podkaszarki i wykaszarki w lekkim stylu

Każdy, kto nie posiada rozległych terenów zielonych do utrzymania, a roślinność wokół jego domu ogranicza się do krótkiego paska zieleni na podjeździe do garażu i niewielkiego ogródka wokół tarasu, nie musi od razu inwestować w profesjonalną kosiarkę spalinową McCulloch. Być może wąskie paski trawy przy budynku i wokół ogrodzenia posesji da się utrzymać w ładzie za pomocą lekkich i wygodnych w użyciu podkaszarek tej firmy. Co prawda trudno o pełną gracji postawę, kiedy dźwigać trzeba pałąkowaty uchwyt i zakrzywiony wałek, ale niewątpliwą ich zaletą jest łatwa obsługa, a także kompaktowy kształt nie sprawiający problemów podczas przechowywania i transportu. Natomiast wykaszarki dają więcej możliwości manewru, bo dołączone do nich końcówki pozwalają na koszenie źdźbeł pod różnymi kątami, albo w trudno dostępnych miejscach. Decydując się na wykaszarki z serii Elite, otrzymujemy nie tylko bardziej podrasowany sprzęt, ale przede wszystkim większą moc, przeznaczoną do bardziej wymagających zadań, takich jak koszenie przez dłuższy czas albo ścinanie roślin o grubszych łodygach, a nawet gałęziach. Komfort pracy zapewnią tu udogodnienia takie jak uchwyt typu „bycze rogi” i podwójne szelki z miękkimi wkładkami, którym zdecydowanie nie można odmówić klasy.

Kosiarki – klasyka gatunku

Najbardziej rozpowszechnionymi urządzeniami do koszenia trawy są jednak kosiarki. Pozwalają one na utrzymanie w odpowiedniej kondycji nawet sporych rozmiarów trawniki. Oczywiście podstawową kwestią jest wybór między kosiarką spalinową a elektryczną. Użytkownicy mogą podjąć decyzję w oparciu o koszty eksploatacji przeliczając zużycie prądu lub zużycie paliwa na jedno koszenie. Pamiętać jednak należy także o tym, że kosiarki spalinowe McCulloch dają dużą swobodę ruchu. Posługując się nimi możemy przemieszczać się po całym ternie bez konieczności liczenia się z długością przewodu elektrycznego. Ciekawa kolorystyka kosiarek spalinowych McCulloch także może pomóc podjąć decyzję. Czarny korpus i uchwyt uzupełnione są detalami w kolorze miodowo-żółtym, a lekko pomarańczowe koła dodają całemu urządzeniu szyku. Jeśli chodzi o funkcjonalność kosiarek spalinowych McCulloch, to kluczowa będzie tu szerokość cięcia. Do większych areałów przydadzą się urządzenia o szerszym rozstawie noży, a do niezbyt wielkich trawników wystarczy 51 centymetrów, spotykane w klasycznych modelach. Skoszoną trawę można zbierać do pojemników umieszczonych w tyle urządzenia lub skorzystać z funkcji mulczowania, czyli pozostawić ją na gruncie, gdzie pełnić będzie rolę nawozu. Niektóre modelekosiarek spalinowych McCulloch są naprawdę duże, a ich moc robi wrażenie, bo pozwala na używanie ich przez długi czas i to w trudnych warunkach. Warto także zwrócić uwagę na modele kosiarek listwowych nadających się do koszenia wysokiej trawy na łąkach i polach, która następnie suszona jest na siano dla zwierząt hodowlanych. Modele te sprawdzą się także na nierównych terenach i wszędzie tam, gdzie zwykłe kosiarki mogłyby sobie nie poradzić. Zobacz je wszystkie tutaj: http://www.mcculloch.com/pl/sitemap/

Kobiety na traktory do trawy!

Bez wątpienia największe wrażenie na sąsiadach zrobimy wyjeżdżając na nasz trawnik nowiutkim traktorem do trawy. Przypominające quada lub masywny motor urządzenie, tak naprawdę jest miniaturą traktorów wykorzystywanych w rolnictwie. Szerokość robocza w klasycznych traktorach ogrodowych wynosi około 97 cm, a więc jest niemal dwa razy większa niż w przypadku kosiarek spalinowych McCulloch. Dodajmy, że jazda traktorem ogrodowym może się okazać prawdziwą przyjemnością. Nowoczesna technologia przekładni hydrostatycznej i prędkości regulowanej pedałami daje prawdziwa frajdę podczas pokonywania kolejnych zakrętów i pagórków podczas koszenia w terenie. Z kolei automatyczny hamulec pozwoli nam się zatrzymać, jeśli tylko potrzebna będzie przerwa w pracy. Niektóre kompaktowe modele nadają się koszenia trawy w wąskich miejscach, bo ich szerokość robocza wynosi tylko 77 cm. Oprócz traktorów ze zbiornikami na skoszoną trawę spotkać możemy także modele z wyrzutnią boczną, które pozostawiają trawę do wyschnięcia na trawniku. Z pewnością koszenie trawy traktorem ogrodowym to wyzwanie, któremu niejedna z nas chciałaby stawić czoła w dobrym stylu.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *