Korzyści masażu relaksacyjnego dla zdrowia fizycznego i psychicznego

woman 567021 1280 wp
woman 567021 1280 wp

Stare porzekadło głosi: „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Kondycja ciała i stan emocjonalny są ze sobą nierozerwalnie połączone. Umawiając się na masaż relaksacyjny, możesz więc liczyć nie tylko na ustanie dolegliwości w ciele, ale również na poprawę swojego nastroju.

Sprawdź, jakie zalety dla Twojego zdrowia i samopoczucia może przynieś profesjonalny masaż relaksacyjny.

Masaż relaksacyjny – korzyści dla ciała

Masaż relaksacyjny redukuje napięcie mięśniowe, co może przynieść ulgę w przypadku niektórych dolegliwości bólowych. Ponadto stymuluje krążenie krwi, dzięki czemu tkanki i narządy wewnętrzne będą lepiej dotlenione. Poddając się regularnym masażom można również liczyć na poprawę procesów trawiennych. Więcej o tym, jak wygląda masaż relaksacyjny przeczytasz na: https://kubaburzynski.pl/produkt/masaz-relaksacyjny/.

Należy pamiętać, że masaż relaksacyjny nie leczy schorzeń, przewlekłego bólu ani nie przywraca formy po urazach. W takich przypadkach często konieczny jest inny rodzaj terapii lub rehabilitacja. Kręgosłup daje o sobie znać? Sprawdź, w jaki sposób może Ci pomóc terapia manualna: https://kubaburzynski.pl/produkt/terapia-manualna-spine/.

Jak masaż relaksacyjny wpływa na nasze samopoczucie?

Masaż relaksacyjny polecany jest osobom, które żyją w przewlekłym stresie lub narzekają na spadek nastroju. Ten rodzaj masażu pozwala obniżyć poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Osoby, które korzystają z tego typu zabiegów są bardziej zrelaksowane, odprężone i lepiej śpią. Redukcja napięcia mięśniowego pozwala również lepiej radzić sobie z emocjami na co dzień, co pozytywnie wpływa nie tylko na nas samych, ale również na nasze relacje.

Jakiego masażystę wybrać?

Na masaż relaksacyjny warto wybrać się do profesjonalnego gabinetu. Masaż może wykonywać technik masażysta lub fizjoterapeuta. Jeśli chcesz się nie tylko pozbyć napięcia mięśniowego, ale również dotykają Ci inne dolegliwości, polecamy wybór fizjoterapeuty, który zasugeruje najlepszą dla Ciebie terapię, np.: https://kubaburzynski.pl/. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: fizjoterapeuta Wrocław lub inne miasto, a na pewno znajdziesz mnóstwo propozycji.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *