Co na problemy żołądkowe?

ból brzucha

Zgaga, wzdęcia, uczucie ciężkości, odbijanie się – to przykre dolegliwości, z którymi mierzy się wiele osób. Na szczęście, stosując odpowiednie preparaty, możemy w miarę szybko je złagodzić. Jeżeli pojawiają się również u Ciebie i szukasz skutecznego sposobu na to, jak sobie z nimi radzić, koniecznie sprawdź, co możesz zrobić, by sobie pomóc.

Problemy żołądkowe spowodowane niewłaściwym przebiegiem trawienia

Dolegliwości żołądkowo-jelitowe mogą być symptomem różnego typu chorób. Niektóre mogą stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Dlatego gdy mają charakter przewlekły i nawracający, niezbędna jest konsultacja z lekarzem. Jednak najczęstszą ich przyczyną jest niewłaściwy przebieg trawienia wynikający z nieodpowiedniej diety, nietolerancji wybranych składniki pokarmowych, zbyt szybkiego jedzenia czy nawet ze stresu lub zbyt małej ilości ruchu. To właśnie takie złe nawyki mogą stać się powodem, dla którego odczuwamy wzdęcia, zgagę, uczucie ciężkości w nadbrzuszu albo nam się odbija. Co na problemy żołądkowe? Aby zaradzić nieprzyjemnym dolegliwościom, niekiedy wystarczy zmiana sposobu żywienia czy też wprowadzenie do swojego planu dnia aktywności fizycznej. Dodatkowo układ trawienia można wspierać poprzez stosowanie odpowiednich leków.

Dolegliwości żołądkowe – czego nie jeść?

Istnieje kilka zasad, których przestrzeganie pomoże nam zabiegać niepożądanym dolegliwościom żołądkowym. Oto najważniejsze z nich:

  • jedz regularnie, co ok. 3 godziny, a ostatni posiłek spożywaj na co najmniej 4 godziny przed snem,
  • jednorazowo spożywaj niewielkie porcje,
  • unikaj produktów zwiększających wydzielanie soków trawiennych,
  • ogranicz słodycze, produkty bogate w błonnik i powodujące wzdęcia,
  • pij duże ilości wody i napary ziołowe.

Co na problemy żołądkowe? Polecane leki o naturalnym składzie

W przypadku problemów żołądkowych zaleca się przede wszystkim stosowanie leków przygotowywanych na bazie ziół i surowców naturalnych. Nie obciążają one dodatkowo żołądka, jak i nie zaburzają perystaltyki jelit. Tego typu preparaty, zażywane na przykład po spożyciu ciężkostrawnego posiłku, łagodzą przykre objawy o podłożu żołądkowo-jelitowym. Leki o naturalnym składzie, nawet przy długotrwałym stosowaniu, nie powodują nawracających wzdęć, jak może mieć to miejsce chociażby w przypadku ogólnodostępnych środków na zgagę.

Jaki lek na dolegliwości żołądkowe?

Wciąż zadajesz sobie pytanie: co na problemy żołądkowe? Jednym z polecanych leków przy delikatnych dolegliwościach żołądkowo-jelitowych jest Gastrocynesine®, przygotowywany w oparciu o cztery substancje o naturalnym pochodzeniu, jakimi są: węgiel drzewny, jodła czarna, robinia akacjowa oraz kulczyba wronie oko. Jest to lek przeznaczony dla osób dorosłych, mający wygodną postać tabletek do ssania, które zaleca się stosować do trzech razy dziennie, przyjmując jednorazowo od 1 do 2 tabletek. W przypadku problemów ze ssaniem lub ryzykiem zadławienia, na przykład u osób starszych, lek można rozpuścić w niewielkiej ilości wody. Najlepiej zacząć stosować go jak najszybciej po wystąpieniu objawów, takich jak zgaga, wzdęcia, odbijanie się czy uczucie ciężkości w nadbrzuszu.

GASTROCYNESINE® tabletki. Produkt złożony. Wskazanie do stosowania: niewielkie dolegliwości żołądkowo-jelitowe po spożyciu ciężkostrawnych posiłków: wzdęcia, odbijania, zgaga, uczucie ciężkości w nadbrzuszu. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA, 2 avenue de l’Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

5/5 - (2 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *