Konferencja Frontwoman

19 kwietnia w Gdyni w Quadrille Conference&SPA odbyła się II edycja konferencji Frontwoman dedykowanej kobietom przedsiębiorczym. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem kobiet, którym zależy nie tylko na spotkaniach przy kawie czy winie, ale także na zdobyciu wiedzy i wskazówek jak prowadzić biznes, aby przełożył się na sukces.

Jak mówią organizatorki – Joanna Kamińska i Adrianna Dzieszko-Frankowska, założycielki społeczności Frontwoman, od początku ich celem było dawanie szans na nawiązanie relacji, które będą wspierały przedsiębiorczą drogę.

Uważamy, że wartościowe relacje są niezwykle ważne, ale jednocześnie na samych kontaktach nie zbuduje się dochodowego biznesu. Dlatego też równocześnie dbamy o wiedzę i motywację do tego, aby nie poddawać się przy pierwszych trudnościach.

Jesteśmy dumne z tego, że część z kobiet, które były z nami podczas pierwszej edycji, pojawiło się ponownie z biznesem, który już się kręci i w którym widać efekty udziału w inauguracyjnej odsłonie Frontwoman. Cieszymy się także z tego, że te osoby, które były z nami pierwszy raz we wrześniu 2015, przyszły pełne pasji i chęci do rozwoju. Słuchając historii uczestniczek w trakcie networkingu, a także później, czytając w internecie o ich działaniach, jesteśmy pewne, że w kobietach przedsiębiorczych tkwi ogromny potencjał.’

W trakcie tej edycji prelegenci podzielili się z uczestniczkami wiedzą o tym jak mówić o swojej firmie, jak budować historie, które nie tylko będą budować naszą markę, ale także będą sprzedawać. Poza tym poruszany był aspekt działań PR dopasowanych do potrzeb małej firmy. Uczestniczki otrzymały także wiedzę o tym jakie rozwiązania prawne wspierają biznesowe działania oraz jak organizować swoją pracę, aby być skutecznym. Ponadto, w części poświęconej historiom biznesów innych osób, uczestniczki otrzymały kilka wskazówek dotyczących tego jak poprowadzić swoją zawodową drogę.

Standardowo, przygotowany był także networking ‘po drugiej stronie lustra’. Tym razem zakończył się on dodatkowo wyróżnieniami dla kobiet, które mają ciekawy pomysł na biznes i które potrafią do niego zachęcić innych. Dzięki wartościowym nagrodom, organizatorki chcą wesprzeć Frontwoman w rozpoczynaniu działalności i rozwoju, który przełoży się na realne zyski.

Kolejna edycja już jesienią, tym razem będzie poszerzona o nową formę, której nie było dotąd na trójmiejskim rynku przedsiębiorczości. A do tego czasu społeczność Frontwoman będzie nadal inspirować i dzielić się wiedzą podczas warsztatów oraz za pośrednictwem artykułów na stronie www.frontwoman.pl

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *