Jaki wianek na drzwi wybrać – naturalny czy sztuczny?

wianek na drzwi

Wianek na drzwiach udekoruje przestrzeń i wprowadzi w przyjemny klimat już od progu domu. W Polsce coraz częściej spotykamy wianki na drzwiach, głównie w domach jednorodzinnych. Wianek na drzwiach jest elegancką i oryginalną dekoracją często nawiązującą do jakiegoś wydarzenia, np. Świąt Bożego Narodzenia lub Świąt Wielkanocnych. W ostatnich latach wianek na drzwiach zyskał na popularności i stanowi całoroczną dekorację domu.

Aby wianek był efektowny musi współgrać z otoczeniem oraz drzwiami na których jest zawieszony. Ozdobione wiankiem drzwi wejściowe bez wątpienia przyciągają wzrok osób wchodzących do domu.

Do wyboru mamy wianki naturalne, z suszonych roślin, kwiatów i innych skarbów natury oraz wianki sztuczne.

Wianki naturalne wykonane ze świeżych lub suszonych roślin są ekologiczne i pięknie pachną. Decydując się na wianek naturalny musimy pamiętać o jego właściwej pielęgnacji . Przede wszystkim należy go wieszać z dala od bezpośredniego nasłonecznienia. Nadmierna ekspozycja na światło spowoduje więdnięcie i kruszenie kwiatów oraz utratę koloru. Powinniśmy również unikać nadmiernej wilgoci z uwagi na pleśnienie roślin. Naturalne suszone rośliny są również siedliskiem kurzu i aby utrzymać je w czystości musimy je regularnie czyścić za pomocą suszarki do włosów ustawionej na delikatny nadmuch chłodnego powietrza lub za pomocą miękkiego pędzelka.

Alternatywą dla naturalnych suszonych wianków na drzwi są wianki wykonane ze sztucznych materiałów. Żeby uzyskać zamierzony efekt, sztuczny wianek musi być stworzony z wysokiej jakości sztucznych kwiatów i dodatków, a jakością do złudzenia przypominać naturalne rośliny. Wianek sztuczny jest trwalszy od wianka naturalnego i jeśli nie jest bezpośrednio narażony na czynniki atmosferyczne może być użytkowany przez wiele lat.

Zatroszcz się o to, by dekoracja na drzwiach Twojego domu była miłym wstępem do tego co w środku… przyjemną zapowiedzią wnętrza.

4.7/5 - (3 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *