Jaki kształt tarczy zegarka damskiego wybrać?

Wyróżniający się klasycznym designem, wykonany z dobrej jakości materiałów, wskazówkowy zegarek na rękę z okrągłą tarczą to modne dopełnienie codziennego, oficjalnego lub wyjściowego stroju każdej dbającej o atrakcyjny wygląd kobiety. Jeśli szukasz właśnie takiego zegarka, wiele ich rodzajów znajdziesz w ofercie firmy Rubicon. Zegarek damski z okrągłą, wskazówkową tarczą to ponadczasowa klasyka pasująca do niezliczonej liczby kobiecych stylizacji.

Rodzaje tarcz zegarków na rękę

W sprzedaży znajdziesz wiele modeli zegarków o różnorodnych kształtach tarczy. Najbardziej klasyczne, wskazówkowe modele wyposażone są w tarcze okrągłe. Nieco nowocześniejszym, rzadziej spotykanym rozwiązaniem są tarcze kwadratowe, prostokątne i owalne. Te ostatnie zwykle charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, co nadaje im wyjątkowo subtelny charakter. Wśród zegarków damskich Rubicon znajdziesz przede wszystkim modele z tarczami okrągłymi, najbardziej tradycyjnymi oraz kilka zegarków z mniej standardowymi tarczami owalnymi. Zaletą okrągłych wersji zegarków jest równomierne rozłożenie godzin. Odległości pomiędzy godzinami są zawsze takie same, co ułatwia precyzyjne odczytanie czasu. Klasyczne wzornictwo to znak rozpoznawczy marki Rubicon. Zegarek damski tej firmy będzie zatem doskonałym uzupełnieniem zarówno casualowych, jak i bardziej eleganckich stylizacji.

Oznaczenia na tarczy

Zastosowanie okrągłej tarczy daje możliwość równomiernego rozmieszczenia godzin (odległości pomiędzy godzinami są takie same), co w połączeniu z mechanizmem wskazówkowym zwiększa precyzję odczytywania aktualnego czasu. Jeśli wybierzesz ofertę Rubicon, zegarek damski, a dokładnej jego tarcza, będzie opisana przez cyfry arabskie lub charakterystyczne kreski, z których każda oznacza inną godzinę. Znając charakterystyczny układ godzin na tarczy zegarka, nie trzeba ich opisywać klasycznymi cyframi. Takie tarcze prezentują się niezwykle elegancko. Jeśli jednak potrzebujesz czegoś bardziej czytelnego, oczywiście możesz sięgnąć po zegarki damskie Rubicon z tarczami opisanymi w sposób tradycyjny.

Kształt, sposób opisania i rodzaj zastosowanego mechanizmu tarczy ma decydujący wpływ na ogólny odbiór zegarka. Z eleganckimi stylizacjami najlepiej komponują się zegarki o tradycyjnym, okrągłym kształcie tarczy, z uniwersalnymi oznaczeniami godzin i mechanizmem wskazówkowym, który pozwala na precyzyjne odmierzanie czasu. Gdy szukasz czegoś nowocześniejszego, możesz wybrać prostokątny lub kwadratowy kształt tarczy, a zamiast mechanizmu wskazówkowego wybrać zegarek z wyświetlaczem cyfrowym.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *