Jak wybrać modną sukienkę na wesele?

Dla wielu kobiet wybór idealnej sukienki na wesele może wiązać się z wieloma pytaniami i wątpliwościami. Nie da się zaprzeczyć, że jest to uroczystość, na której z pewnością chcesz zaprezentować się elegancko, z gustem i modnie. Pamiętaj jednak, że wesele to okazja, na którą nie można założyć niektórych kreacji ze względu na ich zbyt wyzywający charakter – napiszemy na ten temat w dalszej części artykułu, jak również odpowiemy na pytania o długość, jak i kolor kreacji na wesele. Serdecznie zapraszamy!

Długość mini, maxi, czy midi?

Gdybyśmy mieli wybrać najpopularniejsze pytanie o sukienkę na wesele, niewątpliwie to o jej długość. Odpowiedź jest jednak niejednoznaczna, gdyż bierze się pod tym kątem bardzo wiele rzeczy. Przede wszystkim pamiętaj, że wesela mogą odbywać się zarówno wiosenną, letnią i jesienną porą. Na uroczystość odbywającą się wiosenną porą strzałem w dziesiątkę może okazać się długa przewiewna sukienka na wesele w przyjemnym, stonowanym kolorze. Do wyboru masz wiele różnych fasonów i wariantów. Zdecydowanym hitem obecnego sezonu jest sukienka o długości maxi z gładkim dołem i koronkową górą. Ten ostatni materiał stanowi kwintesencję kobiecości, jest niezwykle gustowny i elegancki.

Jeżeli wesele odbywa się natomiast letnią porą, możesz bez obaw postawić na krótszą kreację. Taki krój to szczególna propozycja dla kobiet, u których nogi to istotny atut sylwetki. Jeżeli dodatkowo chcesz wyeksponować swoją opaleniznę z wakacji, krótka sukienka może okazać się strzałem w dziesiątkę. Paniom, które decydują się na kreację o długości mini powinny jednak postawić na umiar – wesele to przecież uroczystość wykwitna i elegancka, dlatego wystrzałową i odważną sukienkę pozostaw na zabawę sylwestrową lub karnawał.

Wszystko co musisz wiedzieć o weselnym dress-code

Rozumiemy, że wybierając się na wesele w najbliższym czasie, z pewnością ostatnią rzeczą, jaka chcesz aby się wydarzyła to wpadka z wyborem sukienki. Warto zatem poznać weselny dress-code, który uchroni Cię przed nieprzyjemną sytuacją. Przede wszystkim zabronione są białe sukienki – chyba domyślasz się z jakiego powodu? To kolor Panny Młodej, dlatego kreacja w tym kolorze mogłaby być odebrana co najmniej jako niestosowna. Z drugiej strony czarna sukienka na wesele może być ryzykowna – może ona oznaczać Twoje niezadowolenie ze ślubu Pary Młodej.

Wspomnieliśmy już wcześniej, że zbyt odważne i seksowne kreacje nie są odpowiednie na wesele. Nawet jeśli pracujesz ciężko nad swoją sylwetką to zaprezentowanie swojej fitness figury zostaw na inne okazje. Zbyt odważne i odkryte kreacje nie wpisują się bowiem w weselny dress-code. Unikaj również mocno “krzykliwych” kolorów m.in. czerwieni – oczywiście możesz założyć taką sukienkę, jednak musisz zadbać o odpowiednie stonowanie całej stylizacji.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *