Jak przygotować się do zabiegu modelowania twarzy – praktyczne rady

Wiele kobiet marzy o tym, by wyeliminować niedoskonałości twarzy i nadać jej atrakcyjny wygląd. Decydując się na modelowanie twarzy, liczą na zadowalające efekty, dzięki którym podkreślą swoją urodę oraz zatuszują wszelkie mankamenty. Istotne znaczenie ma także odpowiednie przygotowanie do zabiegu, dzięki któremu terapia zostanie przeprowadzona prawidłowo.

Modelowanie twarzy, chociaż najczęściej przeprowadzane jest w sposób bezoperacyjny, wymaga odpowiedniego przygotowania. Odgrywa to ogromną rolę, ponieważ bardzo często decyduje o bezpieczeństwie zabiegu. O czym należy pamiętać?

Wyeliminuj czasowe przeciwwskazania

W zależności od konkretnego zabiegu pozwalającego na modelowanie twarzy, istnieje wiele przeciwwskazań. Przykładowo, bezoperacyjnemu liftingowi nie mogą poddać się osoby z odwodnioną skórą – istnieje bowiem ryzyko, że stożki nitek będą widoczne, zaś modelowanie twarzy za pomocą kwasu hialuronowego nie może być przeprowadzone u osób ze zmianami zapalnymi skóry. Są to jednak przeciwwskazania czasowe, które można wyeliminować i ponownie podejść do zabiegu.

Jeżeli więc decydujesz się na bezoperacyjne modelowanie twarzy, najpierw upewnij się czy faktycznie nie istnieją żadne przeciwwskazania do konkretnej terapii. Jeśli istnieją, odczekaj lub zdecyduj się na inną terapię.

Odstaw leki zmniejszające krzepliwość krwi

Jeśli decydujesz się na modelowanie twarzy poprzez bezoperacyjny lifting za pomocą wchłanialnych nici, na ok. 14 dni przed planowaną datą zabiegu należy odstawić leki odpowiadające za zmniejszenie krzepliwości krwi, tj. leki zawierających kwas acetylosalicylowy.

Unikaj opalania twarzy

Jeżeli chcesz wykonać modelowanie twarzy za pomocą frakcyjnego nieablacyjnego lasera, twoja skóra nie może być opalona. Unikaj więc słońca, smarując twarz kremem z wysokim filtrem – szczególnie, jeśli zabieg wykonujesz latem.

Wykonaj komplet zleconych badań

Przed przystąpieniem do zabiegu modelowania twarzy polegającego na wszczepieniu własnej tkanki tłuszczowej, musisz wykonać komplet badań zleconych na pierwszej wizycie konsultacyjnej. Wykonaj je wszystkie i z wynikami udaj się na kolejną wizytę. Od wyników zależeć będzie to, czy możesz przystąpić do konkretnego zabiegu. Pozwoli to na wyeliminowanie ryzyka i zwiększy bezpieczeństwo i powodzenie terapii.

Zbliża się termin zabiegu? Nie stresuj się!

Modelowanie twarzy, bez względu na wybraną terapię, może być stresujące. Kobiety obawiają się ostatecznego efektu, ewentualnych powikłań oraz bólu. Nie stresuj się niepotrzebnie – szczególnie, jeśli oddajesz się w ręce specjalisty z renomowanej kliniki medycyny estetycznej. Jego wiedza i doświadczenie to gwarancja prawidłowo wykonanego zabiegu bez uczucia dyskomfortu.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *