Jak wprowadzić wiosnę do wnętrza?

Czasami niewielkie zmiany dają efekt „wow”. Nie tylko zakup mebli, ale przede wszystkim wybór nowych akcesoriów i dekoracji to dobry sposób, by odświeżyć swoje mieszkanie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

1. Wiosenne tekstylia to podstawa

Zapomnij o szarych, nudnych poduszkach czy kocach. Czas schować je głęboko do szafy przynajmniej na czas wiosenno-letni. Nadchodząca pora roku to idealny moment na kolorystyczne szaleństwo. Ciepłe, intensywne barwy, kwiatowe printy, pastelowe odcienie to coś, czego potrzebuje Twój salon, sypialnia, a nawet kuchnia! Zdecyduj się na jeden, ulubiony kolor lub baw się i łącz różne odcienie! Poduszki, kocyk na chłodniejsze wieczory, tekstylia kuchenne, podkładki… Detali, które możesz zmienić jest naprawdę wiele, a my gwarantujemy, że efekt końcowy będzie przyjemny dla oka.

2. Rośliny wszędzie!


Wiosna to czas kiedy zielenieją drzewa i rozkwitają kwiaty. Pozwól, aby w Twoim wnętrzu również zawitała wiosenna roślinność. Żywe kwiaty to nie jedyna możliwość na ocieplenie klimatu Twojego mieszkania. Możesz wybrać tekstylia z roślinnym printem lub po prostu – sztuczne kwiaty w ozdobnych donicach. Świetnym rozwiązaniem są obrazy z bardzo modnym motywem monstery. Możesz również stworzyć własną kompozycję wybierając ulubione, sztuczne kwiaty i układając je w kolorowym wazonie. Dzięki temu nie tylko Twoje cztery kąty staną się bardziej przytulne, ale przede wszystkim wprowadzą powiew wiosennej aury.

3. Detale, detale i jeszcze raz detale!


To one nadają charakteru całej przestrzeni i tworzą jej klimat – drobne dodatki aranżacyjne. Wiosna to idealny czas, aby zainwestować w kolorowe ramki na zdjęcia, kubki w ciepłych barwach czy kolorowe lampki i świeczki. Wybierz swój ulubiony kolor lub styl, w którym lubisz aranżować wnętrza i do dzieła! Rodzinne zdjęcie w designerskiej ramce postaw na szafce nocnej, na stoliku kawowym ułóż kompozycję ze świec, a wzdłuż regału z książkami powieś lampki dekoracyjne. Spróbuj, a sama przekonasz się, że nie potrzeba ogromnych zmian, aby wnętrze nabrało charakteru, a przede wszystkim wiosennego klimatu!

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *