Dlaczego warto wybrać projekt domu z kosztorysem?

Budowa domu to przedsięwzięcie, przez które warto przejść w sposób możliwie uporządkowany i planowy.  Jednym z najbardziej pomocnych narzędzi, które pozwoli usprawnić organizację budowy i we właściwy sposób poprowadzić jej kolejne etapy, jest kosztorys. Dysponując nim, Inwestor dokładnie wie, w jakiej kolejności należy wykonywać kolejne prace, dzięki niemu może także na bieżąco kontrolować wydatki oraz ilości zużytych materiałów. W Pracowni ARCHON+ każdy Inwestor wraz z projektem domu może zamówić kosztorys budowlany, który dostępny jest w wersji elektronicznej. Jest to niezbędna pomoc, zwłaszcza dla osób, które zdecydują się na budowę domu systemem gospodarczym, czyli niezmiennie najpopularniejszą formą realizacji inwestycji. Co niemniej ważne, z kosztorysem w prosty i szybki sposób można przygotować wniosek kredytowy, a w późniejszym czasie rozliczyć budowę.

Po co jest kosztorys budowlany?

Budując dom systemem gospodarczym, docenimy ułatwienia płynące z posiadania kosztorysu niemal od razu.  Jednym z jego głównych elementów jest tzw. kosztorys ślepy, zawierający przedmiar, czyli precyzyjny spis wszystkich robót, niezbędnych do wykonania na poszczególnych etapach budowy, wraz z opisem sposobu ich wykonania. Kolejne elementy kosztorysu to kosztorys szczegółowy, kosztorys uproszczony oraz tabela elementów i pełne zestawienia robocizny, materiałów i sprzętu. Dysponując takim narzędziem, Inwestor może sprawnie planować prace i zamawiać materiały, mając możliwość szybkiego porównania ofert otrzymanych z różnych składów budowlanych,  czy od różnych ekip wykonawców. Ma jednocześnie pewność, że wszystkie złożone oferty obejmują analogiczny zakres. Dodajmy przy tym, że wszystkie kosztorysy opracowywane przez ARCHON+ są systematycznie, co kwartał, aktualizowane. Bazują na obowiązujących cenach publikowanych w zeszytach SKOCENBUD, a więc podane w kosztorysie wartości odpowiadają bieżącym cenom rynkowym. Narzędzie uwzględnia również wskaźniki, mające wpływ na końcowy bilans kosztów.

Wygoda, czyli kosztorys w postaci programu komputerowego

Kosztorysy do projektów domów ARCHON+  są narzędziem  oferowanym w postaci prostego w obsłudze programu komputerowego.  Inwestor ma możliwość modyfikacji poszczególnych stawek, by dostosować je do cen, które obowiązują w konkretnym regionie. Dzięki temu, że zmiany przeliczają na bieżąco, w każdym momencie można skontrolować końcowy bilans kosztów. Kosztorys ARCHON+ można wydrukować w wersji pełnej lub też skróconej pod kątem wymagań banku, w którym Inwestor ubiega się o kredyt hipoteczny. Daje to możliwość samodzielnego wypełnienia wniosku kredytowego, co jest także sporym ułatwieniem w dopełnianiu formalności.

Projekty domów z kolekcji ARCHON+ posiadają w dużej większości kosztorysy dostępne od ręki, jeżeli jednak w chwili zakupu projektu kosztorys nie został jeszcze opracowany wówczas, wystarczy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta, a kosztorys powstanie w ciągu kilku dni.

W dokładności siła

Dysponując profesjonalnie przygotowanym kosztorysem, który zawiera szczegółowe wyliczenia oraz uwzględnia istotne wskaźniki, oddziałujące na koszty, unikniemy elementu zaskoczenia podczas realizacji naszej inwestycji.  Im więcej szczegółowych informacji na temat budowy i wydatków, tym pewniej i spokojniej podejmujemy oraz planujemy kolejne działania. Kosztorys  umożliwia pełną kontrolę nad przebiegiem naszej budowy.

Skrócone zestawienia kosztorysów, bazujące na kosztorysach szczegółowych, można sprawdzić na stronie każdego projektu domu ARCHON+, w zakładce  Kosztorys. Porównując koszty budowy na etapie wyboru projektu, możemy dostosować swoją decyzję także pod kątem planowanego budżetu. W tabelach można sprawdzić koszty dla budowy w systemie gospodarczy oraz zleconym, a także zestawienia wydatków za sprzęt, materiały, robociznę.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *