Jak rozpoznać, czy buty są dobrej jakości?

Buty to podstawowy element każdej stylizacji, bez którego nie ruszamy się z domu. Nic więc dziwnego, że w ciągu ostatnich kilkunastu ich asortyment znacznie się poszerzył, nie wspominając już o tym, że obuwie można zakupić przez Internet. Jak jednak wybrać buty przez Internet tak, żeby tego później nie żałować? W poniższym artykule podpowiadamy, jak rozpoznać, czy oglądane w sieci obuwie damskie i męskie jest dobrej jakości!

Dobre buty męskie i damskie – po czym je poznać?

Przede wszystkim przed dokonaniem zakupu w sieci, zawsze czytaj opinie innych klientów. Dobry sklep internetowy z butami powinien posiadać więcej pozytywnych rekomendacji, aczkolwiek przygotuj się na to, że na pewno pojawi się również i kilka negatywnych. Czy to źle? Absolutnie nie! Negatywne opinie klientów dodają sprzedawcom autentyczności i nie oznaczają tego, że musisz rezygnować z jego usług. Oczywiście o ile ich ilość nie przewyższa liczby pozytywnych opinii. Na tym jednak jeszcze nie koniec. Wybierając obuwie męskie lub damskie przez Internet, przyjrzyj się dokładnie zdjęciom produktu. Dostarczą Ci one wielu cennych informacji.

Podeszwa

Solidne obuwie męskie czy damskie rozpoznasz, dokładnie przyglądając się zdjęciom produktu. Mowa tu jednak nie o kwestiach związanych z estetyką i wyglądem obuwia, ale detalami, które stanowią o jego jakości. Dlatego w pierwszej kolejności zwróć uwagę na to, czy sklep internetowy z butami posiada zdjęcia robione z różnych stron – również od strony podeszwy. Wbrew pozorom to właśnie ten element jest jednym z najważniejszych. W końcu stanowi ona podstawę konstrukcji buta. Zapoznaj się również z dokładnym opisem produktu. Dobra podeszwa powinna być wykonana ze skóry, tektury lub w przypadku butów sportowych z materiałów syntetycznych. Często spotyka się także korek i drewno. Z kolei obuwie damskie, w tym obcasy powinny zawierać metalową stalkę, która wbudowana wewnątrz zapewnia lepszej stabilności w trakcie chodzenia. Unikaj natomiast podeszwy, które zostały wykonane z tworzyw sztucznych – gumy, plastiku, tworzywa poliuretanowego, termoplastycznego itp.

Rodzaj szycia

Wybierając buty damskie czy męskie, należy także zwracać uwagę na to, jaki mają one rodzaj szycia. Do najpopularniejszych jego typów zalicza się szycie typu Blake (cholewka przeszyta 1 szwem) oraz szycie typu Goodyear Welted (tzw. szycie ramowe). Unikaj zakupu produktów, których szwy wyglądają na nieregularne, wystają z nich nici itp. Taki produkt nie posłuży Ci na długo.

Materiał wykonania

Na końcu warto również wspomnieć o tym, które z materiałów sprawdzą się i wpłyną na jakość obuwia. Przede wszystkim tak jak w przypadku podeszwy – należy unikać materiałów sztucznych. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się zamsz, nubuk czy skóra. Wykonane z nich buty mogą kosztować więcej – nie ulega jednak wątpliwości, że będą one inwestycją na wiele lat. Ponadto zapewnią Ci one również odpowiedniej izolacji termicznej.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *