Jak odbudować zniszczone włosy?

zobacz jak możesz szybko odbudować zniszczone włosy

Masz problem z suchymi, zniszczonymi i łamliwymi włosami? Twoja fryzura kiepsko się prezentuje tuż po umyciu i nie pomagają żadne specyfiki do stylizacji? To znak, że najwyższa pora na intensywną regenerację. Jak odbudować zniszczone włosy, aby przywrócić im wigor i blask?

Najważniejsza intensywna pielęgnacja

Zniszczone włosy prezentują się kiepsko na całej długości, ale zdecydowanie najgorzej wyglądają końcówki – są suche i rozdwojone, szybko się łamią i tracą wilgoć. Pierwszym krokiem w regeneracji włosów jest więc podcięcie końcówek. Jeśli nie chcesz znacznie skracać fryzury, wystarczy obciąć 2-3 centymetry włosów, aby cała fryzura od razu wyglądała dużo lepiej. Kolejnym krokiem będzie intensywna pielęgnacja włosów za pomocą kosmetyków, które dostarczą im niezbędnych substancji nawilżających i odżywczych. Warto wybierać produkty przeznaczone do włosów suchych i łamliwych, gdyż ich skład jest odpowiednio dobrany, aby szybko zregenerować włosy na całej długości. W poszukiwaniu specjalistycznych preparatów do pielęgnacji, sięgnij po linię Olaplex – szampony, odżywki i maski do włosów z tej serii dają doskonałe rezultaty w krótkim czasie. Co jednak nie oznacza, że fryzura będzie świetnie wyglądać już po ich jednorazowym zastosowaniu. Solidna regeneracja włosów potrzebuje czasu, systematyczności i regularnych zabiegów odżywczych oraz wzmacniających.

Nie szarp włosów podczas czesania

Włosy, które są suche i zniszczone, są również mocno splątane i trudne do rozczesania. Zwykła szczotka do włosów czy gęsty grzebień w takiej sytuacji mogą jedynie pogorszyć kondycję włosów, rwać je i dodatkowo niszczyć. Warto sięgnąć więc po szczotki do zadań specjalnych, najlepiej wykonane z naturalnego włosia. Bardzo delikatnie obchodzą się one ze zniszczonymi włosami, dobrze rozczesują, a jednocześnie nie niszczą ich. Można również sięgnąć po grzebień z szeroko rozstawionymi zębami, który poradzi sobie ze splątanymi kosmykami.

Zrezygnuj z tego, co szkodzi włosom

Zniszczone włosy to często efekt niewłaściwych nawyków pielęgnacyjnych, nadmiernej stylizacji, noszenia ciasnych i skomplikowanych upięć. Na etapie regeneracji fryzury warto zrezygnować z gumek i spinek do włosów na rzecz wygodnych, luźnych fryzur. W miarę możliwości unikaj również suszarek do włosów i gorącego powietrza. Kiepskim nawykiem jest też chodzenie spać ze świeżo umytymi, jeszcze mokrymi włosami. Wilgoć powoduje bowiem rozwój drożdżaków, które powodują podrażnienia skóry głowy, a w efekcie – gorszy wygląd włosów na całej długości.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *