Jak Masaż ciałem może poprawić Twoje samopoczucie i zdrowie?

shutterstock 2393520443 wp

Szybkie tempo życia sprawia, że wiele osób odczuwa silny stres, a to negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Ciekawym sposobem na zredukowanie napięć w ciele jest Masaż ciałem, inaczej Body 2 Body. Jak wygląda tego typu Masaż i gdzie możesz z niego skorzystać? Przeczytaj poniższy poradnik i poznaj korzyści, jakie Masaż Body 2 Body przyniesie Twojemu zdrowiu!

Masaż Body 2 Body – na czym polega?

W Salonach Spa wykonuje się najczęściej Masaż rozgrzanymi kamieniami, dłońmi i przedramionami, ale czy wiesz, że Masaż ciałem jest równie relaksujący i przyjemny? Podczas takiego Masażu Masażystka masuje klienta nie tylko przy pomocy rąk, ale używa do tego całego swojego ciała. Cały proces ułatwia oliwka lub specjalny, bezwonny i bezbarwny żel, który zapewnia odpowiedni poślizg podczas poruszania ciałem.

W salonie masażu Hypnos Lounge Spa we Wrocławiu możesz skorzystać z Masażu Nuru czy autorskiego Masażu Hypnos, w których Masażystki wykorzystują swoje ciała i elementy masażu Body 2 Body do masowania osób odwiedzających to miejsce. Osoby wykonujące Masaż zachowują pełen profesjonalizm i pozytywne nastawienie do klienta na każdym kroku. Celem tego Masażu jest nie tylko relaksacja, ale także poprawa krążenia krwi, złagodzenie napięcia mięśniowego oraz wspomaganie procesów regeneracyjnych organizmu. Dodatkowo, jest to bardzo zmysłowe i przyjemne przeżycie, które pozwala w pełni się odprężyć i uspokoić skołatane od stresu nerwy. 

Zalety Masażu Body 2 Body

Zastanawiasz się, czy Masaż Body 2 Body jest dla Ciebie? Poznaj najważniejsze korzyści Masażu Nuru i Masażu Hypnos dla ciała i umysłu.

  • Redukcja stresu i napięcia

Masaż ciałem pomaga obniżyć poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Osoby korzystające z Masażu mogą w efekcie poczuć się w pełni zrelaksowane i odprężone. Na skutek Masażu zmniejsza się również napięcie w całym ciele, a to może przyczynić się m.in. do redukcji bólów głowy oraz problemów z zasypianiem.

  • Poprawa krążenia krwi

Masaż usprawnia krążenie krwi i limfy w organizmie, co z kolei przyczynia się do lepszego dotlenienia tkanek. Dzięki temu toksyny są skuteczniej usuwane z organizmu.

  • Złagodzenie bólu i sztywności mięśni

Podczas Masażu ciałem Masażystki dopasowują siłę nacisku i tempo masowania do potrzeb klientów. Odpowiednio dobrane techniki Masażu wpływają na to, że podświadomie spięte mięśnie, np. karku lub szczęk, mogą się rozluźnić, a to zmniejsza dolegliwości bólowe.

  • Poprawa samopoczucia psychicznego

Dużą zaletą Masażu Body 2 Body jest jego pozytywny wpływ na nastrój. Nie tylko zapach olejków czy spokojna muzyka w tle działają kojąco na nerwy, ale sam dotyk – delikatny, spokojny i zmysłowy – ma ogromny wpływ na poprawę samopoczucia. Przyjemny dotyk i ciepło ciała drugiej osoby sprawiają, że organizm wytwarza endorfiny oraz oksytocynę. Korzystny efekt Masażu utrzymuje się przez długi czas po zakończonej sesji, a klienci są bardziej zadowoleni z życia, uśmiechnięci oraz zrelaksowani.

Podsumowanie

Masaż ciałem, np. Masaż Nuru lub Masaż Hypnos, to doskonałe sposoby na natychmiastową poprawę samopoczucia psychicznego oraz fizycznego. Dzięki specjalnie opracowanym technikom Masażu poczujesz głębokie odprężenie, zapomnisz o stresie w pracy lub życiu prywatnym, a po zakończonej sesji przez długi czas będziesz czuć spokój i relaks. Chcesz przekonać się o dobroczynnym działaniu masażu ciałem na własnej skórze? Odwiedź Salon Masażu Hypnos Lounge Spa we Wrocławiu!

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *