Jak dobrać płaszcz do sylwetki?

Dowiedz się jak idealnie dobrać płaszcz do sylwetki.

W sezonie jesienno-zimowym płaszcz jest elementem garderoby będącym gównem elementem stylizacji. Z tego powodu, podczas jego wyboru, powinniśmy kierować się nie tylko obecnie obowiązującymi trendami, ale przede wszystkim dopasować jego krój w taki sposób, aby podkreślić mocne strony swojej figury i ukryć jej mankamenty. Jak dobrać płaszcz do sylwetki? Podpowiadamy.

Jak dobrać płaszcz do figury jabłko?

Posiadaczki figury typu jabłko mają najczęściej szczupłe nogi, obfite biodra i zaokrąglony brzuch, a do tego duży biust i szerokie ramiona. Płaszcz po jaki powinny sięgnąć, musi więc podkreślić atuty tej figury, a jednocześnie maksymalnie ją wysmuklić. W tej roli sprawdzą się modele jednorzędowe, ponieważ dwurzędowe mogłyby dodatkowo poszerzyć sylwetkę.

Warto postawić również na długość midi, która z jednej strony ukryje szersze biodra, a z drugiej podkreśli smukłe nogi. Sprawdzą się tutaj fasony o prostym kroju i podwyższonej talii. Szeroką ofertę różnych modeli płaszczy dopasowanych do sylwetki typu jabłko znajdziemy na stronie:https://romafashion.pl/pl/c/Plaszcze-damskie/88.

Jak dobrać płaszcz do figury gruszki?

Figura gruszki charakteryzuje się wąskimi ramionami, widocznym wcięciem w talii i okrągłymi biodrami oraz udami. Górna część sylwetki jest drobna, dolna z kolei bardziej masywna. Z tego powodu wybierając płaszcz, powinniśmy skupić się na zaakcentowaniu góry i optycznemu zakamuflowaniu dołu.

Możemy więc sięgnąć po fasony, w których w górnej części, na przykład na ramionach lub kołnierzu znajdują się ozdobne elementy wykonane z futra bądź frędzli czy cekinów. Dół z kolei powinien być jednolity. W takim przypadku sprawdzą się rozkloszowane fasony o długości maxi lub ¾, które dodatkowo podkreślą smukłe nogi. Posiadaczki figury typu gruszka powinny zrezygnować jednak z oversizowych płaszczy.

Jak dobrać płaszcz do figury klepsydry?

Figura klepsydry uchodzi za idealną. Jej posiadaczki mają pełny biust i biodra, ładnie zaznaczoną talię i długie nogi. Ich proporcje górnej i dolnej części ciała są wręcz perfekcyjne. Chociaż mogłoby się wydawać, że w ich przypadku każdy płaszcz będzie prezentował się doskonale, to warto jednak podkreślić atuty tej sylwetki.

Z tego powodu najlepiej sięgnąć po płaszcz wiązany w talii, który po związaniu podkreśli figurę klepsydry. Odpowiednio taką sylwetkę wyeksponują również dopasowane dwurzędowe modele. Z kolei decydując się na fason oversize, warto zachować ostrożność, ponieważ może on wpłynąć niekorzystnie na proporcje.

Sprawdź co przepowiada sen o kupie

Oceń ten artykuł

Polecane:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *