Jak często należy wykonywać zabieg wstrzykiwania botoksu?

Botoks, inaczej toksyna botulinowa to substancja, którą wykorzystuje się do różnych zabiegów medycyny estetycznej, ale nie tylko. Aby były one skuteczne, muszą być wykonywane przez specjalistów. Dla utrzymania efektu, trzeba powtórzyć zabieg. Jak często należy wykonywać zabieg wstrzykiwania botoksu? Sprawdzamy.

Efekty wstrzyknięcia botoksu

O spektakularnym działaniu botoksu każdy z nas na pewno słyszał wiele. Jak się okazuje, toksyna botulinowa ma szerokie zastosowanie, głównie w medycynie estetycznej, ale nie tylko. Jej głównym zadaniem jest lifting skóry i poprawa jej wyglądu. Botoks niweluje zmarszczki wokół oczu i między brwiami, działa na cerę wygładzająco i rozluźniająco. Z jego pomocą można się pozbyć nieestetycznych defektów na twarzy. Skutecznie podnosi kąciki ust i profiluje brodę. Co ciekawe, toksyna botulinowa jest także wskazana osobom, które borykają się z bruksizmem, czyli mimowolnie zaciskają szczękę np. podczas snu.

Cały zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Miejsce wkłucia jest dokładnie znieczulone, a następnie dochodzi do aplikacji preparatu. Kiedy widać pierwszy efekt? W niektórych przypadkach nawet po kilkudziesięciu minutach, choć to zależy od konkretnego zabiegu. U innych maksymalne wygładzenie widać dopiero po dwóch tygodniach.

Jak długo działa botoks?

Aby efekt działania botoksu był długotrwały, trzeba go powtarzać. Po pierwszym zabiegu lifting twarzy może być widoczny od 3 do 6 miesięcy. Co ciekawe, kolejne zabiegi przynoszą dłuższe efekty. Nie można też zniechęcać się, kiedy po kilku dniach nie zauważymy żadnych zmian na skórze. Na finalny efekt w wielu przypadkach trzeba trochę poczekać.

Botoks warto powtarzać, aby efekt utrzymywał się dłużej. Ceny różnią się w zależności od gabinetu medycyny estetycznej. Trzeba jednak wziąć pod uwagę taką placówkę, która będzie spełniać najwyższe standardy i zagwarantuje pełną higienę oraz bezpieczeństwo. Średni koszt za jeden zabieg usuwania zmarszczek to 500 złotych. Jeśli chcesz spróbować, ale domowy budżet Ci na to nie pozwala, chwilówka bez bik może być dobrym pomysłem.

Jak często wykonywać botoks?

Aby dowiedzieć się, jak często należy wykonywać zabieg wstrzykiwania botoksu, może najpierw wyjaśnimy, co ile tego nie robić. Warto przestrzegać zaleceń specjalistów, którzy mówią o tym, aby nie przekraczać częstotliwości raz na 3-4 miesiące. Z każdym kolejnym zabiegiem, efekty widać dłużej, dlatego czas pomiędzy konkretnymi wstrzyknięciami warto ustalić indywidualnie. Wszystko też zależy od rodzaju zabiegu oraz efektów. Wpływ na to ma również pielęgnacja skóry w domu. Cera w dobrej kondycji z drobnymi niedoskonałościami może zupełnie inaczej reagować niż szara, zmęczona i pozbawiona składników odżywczych. Warto przedyskutować ten temat ze specjalistą, aby dopasować indywidualny terminarz wstrzykiwania botoksu.

Problematyczne jest to, kiedy pacjent nie jest zadowolony z efektów wstrzyknięcia botoksu. Najpierw trzeba odczekać maksymalnie 2 tygodnie, aby zaobserwować widoczne zmiany na skórze, a następnie powtórzyć zabieg nie wcześniej niż po 3 miesiącach. Optymalnie powinno się wstrzykiwać botoks ponownie po 6-8 miesiącach. Warto też wziąć pod uwagę naturalne efekty starzenia się skóry.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *