Akcesoria zbawienne dla skórzanych butów – preparaty i inne środki dostępne w sklepie Carinii

Dlaczego warto stawiać na naturalne materiały i wybierać wysokiej jakości skórzane buty?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że kupowanie torebek wykonanych ze sztucznych materiałów jest w rzeczywistości nieekologiczne! Z powodu ich niskiej trwałości, szybko jesteśmy zmuszeni do wyrzucenia torebki oraz zakupu nowego egzemplarza. Światowe koncerny nierzadko na tym bazują, oferując wątpliwej jakości modele torebek wykonane ze skóry ekologicznej lub innych surowców pod przykrywką troski o środowisko. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zakup jednej torebki z trwałego i odpornego materiału pozwala na zaoszczędzenie środków oraz możliwość wykorzystywania galanterii przez lata, a nie przez jeden sezon, co jest najbardziej przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem.

Sekretem długowieczności skórzanego obuwia jest właściwa pielęgnacja. Odpowiednia impregnacja i stosowanie dedykowanych naturalnej skórze środków zapewni obuwiu zadbany i schludny wygląd. Buty stanowią dopełnienie każdej stylizacji, jednakże jeśli są brudne i zaniedbane, potrafią zepsuć całościowy efekt i świadczą niezbyt pochlebnie o ich właścicielu. Aby obuwie było utrzymane w należytej czystości, niezbędnych jest kilka podstawowych środków, które koniecznie powinny znaleźć się w domu każdego posiadacza butów ze skóry, z nubuku czy zamszu.

Preparaty dostępne w sklepie Carinii zapewniają optymalną ochronę obuwia przed wilgocią, brudem oraz przed działaniem śniegu z dodatkiem soli. Systematyczne stosowanie produktów do pielęgnacji obuwia zapewni im estetyczny wygląd na dłużej, konserwuje i zapobiega szybszemu zużyciu.

Odpowiednia impregnacja

Buty narażone są na częsty kontakt z wilgocią, deszczem i błotem. Szczególnie w okresie jesienno – zimowym można dostrzec negatywny wpływ błota pośniegowego i brudu na nasze obuwie. Tracą one fason, pojawiają się przebarwienia i często zaczynają się zniekształcać pod wpływem wilgoci. Aby skutecznie uchronić je przed takim stanem rzeczy niezbędna jest odpowiednia impregnacja. Dzięki specjalnym substancjom zawartym w profesjonalnych środkach, buty są bardziej odporne na przemakanie i zabrudzenia. W sklepie Carinii dostępny jest spray przeznaczony do butów z nubuku i zamszu. Zapewnia ochronę przed wodą, błotem, solą, a przy tym hamuje osiadanie kurzu i brudu. Idealnie dobrane składniki nie wpływają na przepuszczalność powietrza oraz odprowadzanie wilgoci z wewnątrz butów. Preparat nie zmienia koloru skóry, a stosowany regularnie dodatkowo podkreśla jej walory kolorystyczne, nadaje połysku oraz miękkości. Spray jest przeznaczony zarówno dla obuwia w kolorze ciemnym jak i jasnym. Dostępny w kolorze czarnym i bezbarwnym. Stosowany jesienią i zimą, zapewnia ochronę przed wilgocią. Latem chroni przed kurzem i przebarwieniami w wyniku wyblaknięcia.

Ochrona skór licowych

Aby skóra wyglądała estetycznie i schludnie wymaga systematycznej pielęgnacji. Pozbawiona składników odżywczych traci blask, marszczy się, traci kolor i pęka. Aby temu zapobiec należy stosować specjalne kremy ochronne, które przedłużą żywotność obuwia ze skór licowych. Taka podstawowa pielęgnacja wykonywana codziennie pielęgnuje, wzmacnia i uelastycznia materiał. Dzięki temu kolor wyrównuje się, a buty zyskują elegancki połysk. Krem dostępny w sklepie Carinii nie tylko zapewnia butom estetyczny i zadbany wygląd, ale dodatkowo skutecznie zabezpiecza obuwie przed osiadaniem kurzu i brudu. Powierzchnia staje się gładka, sucha i błyszcząca. Można go stosować na buty o dowolnej kolorystyce, gdyż dostępny jest w wersji bezbarwnej lub w kolorze czarnym. Czyszczenie skóry licowej za pomocą kremu nie wymaga zastosowania dodatkowych akcesoriów, gdyż preparat jest wyposażony w praktyczną gąbkę ułatwiającą nanoszenie preparatu na obuwie.

Akcesoria ułatwiające czyszczenie

Aby ułatwić sobie pielęgnację obuwia z zamszu i nubuku, warto zaopatrzyć się w profesjonalną szczotkę przeznaczoną do czyszczenia tego typu materiału. Zbyt twarde włosie łatwo może uszkodzić powierzchnie obuwia. Dzięki specjalnemu włosiu, szczotka dostępna w sklepie Carinii pozwala doprowadzić buty do estetycznego wyglądu, jednocześnie nie uszkadzając ich delikatnej struktury. Produkt dedykowany jest właśnie do butów wykonanych z nubuku i zamszu, stąd można go bez obaw stosować do codziennej pielęgnacji w celu usuwania brudu, osadu i kurzu. Dzięki prostej i przemyślanej konstrukcji, korzystanie ze szczotki jest wygodne i wręcz intuicyjne.

Jak odpowiednio dbać o obuwie? Podstawowe zasady

1. Kluczowe znaczenie ma dobór preparatu do materiału, z którego wykonane jest obuwie. Nubuk, zamsz, skóra – każdy rodzaj wymaga innego środka w celu odpowiedniej pielęgnacji.

2. Po zakupie buty należy zaimpregnować od razu co najmniej trzy razy. Każda warstwa powinna wyschnąć przed nałożeniem kolejnej, co spowoduje stworzenie nanostruktury. Tworzy się dzięki temu niewidzialna bariera ochronna i buty posłużą nam znacznie dłużej.

3. W zaimpregnowanych butach dobrze się przejść. Taki spacer w czystym środowisku sprawi, że wilgotna skóra dopasuje się do stopy, co zapewni komfort użytkowania obuwia.

4. Po kompleksowym zaimpregnowaniu i spacerze należy buty wysuszyć w temperaturze pokojowej przez godzinę. Powinno być to miejsce przewiewne i z dala od źródeł ciepła.

5. Po wysuszeniu należy buty dodatkowo spryskać sprayem lub nakremować odpowiednim preparatem.

6. Impregnacja i konserwacja powinna być powtarzana co 14 dni. Zapewni to optymalną ochronę obuwia.

7. Po powrocie do domu od razu należy oczyścić obuwie z zalegającego brudu, kurzu, błota i zanieczyszczeń.

8. Jednym z podstawowych błędów jest suszenie butów na grzejniku, w suszarce czy na słońcu. Buty należy suszyć w pokojowej temperaturze, w przewiewnym miejscu. Suszenie ich przy źródle ciepła powoduje ich nadmierne wysuszanie co powoduje pękanie materiału i powstawanie trwałych uszkodzeń.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *