Ile kosztuje paczka do Niemiec? Jak wysłać ją najkorzystniej?

kurier przy aucie z przesyłkami

Ponieważ za naszą zachodnią granicą mieszka wielu Polaków, w tym także mających rodzinę nad Wisłą, nikogo nie powinien dziwić fakt, że paczka do Niemiec to temat interesujący sporą grupę naszych rodaków. Co wysyłamy najczęściej? To pewnie sprawa indywidualna, ale doświadczenia firm kurierskich pokazują, że w czołówce znajdują się rzeczy osobiste, prezenty i żywność. Jak przekazać je najbezpieczniej? Oczywiście, drogą kurierską. 

Paczka do Niemiec – jak wysłać ją najkorzystniej?

Jak najkorzystniej wysłać paczkę do Niemiec? Przede wszystkim priorytetem nie powinna być tylko jak najniższa cena. Weź pod uwagę także jakość firmy kurierskiej i bezpieczeństwo transportowanych rzeczy. W Ship Center znajdziesz usługi najlepszych przewoźników z wieloletnim doświadczeniem, którzy stawiają na kompleksową obsługę klienta. 

Po wejściu na stronę Ship Center wskaż opcję wysyłki do Niemiec, a pojawią Ci się dostępne opcje z cenami. Możesz wygodnie porównać cennik przesyłek zagranicznych InPost z cennikiem DHL, FedEx czy DPD. Zestawiając dane ze sobą, koniecznie weź pod uwagę cennik wymiarów paczek z InPost i innych firm kurierskich.

Co można, a czego nie można wysłać do Niemiec?

Zanim zdecydujesz się wypełnić formularz nadania paczki, sprawdź, czy na pewno możesz przesłać przygotowane przedmioty. Tu pod uwagę trzeba wziąć zarówno wewnętrzne przepisy firm kurierskich, jak i przepisy państwa, do którego ma dotrzeć paczka.

Jakich przedmiotów nie można przesyłać? Co do zasady, obowiązuje zakaz wysyłania towarów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, materiały łatwopalne, środki psychoaktywne, alkohol. Wyłączone z przesyłki są także żywe zwierzęta oraz – ze względu na przepisy sanitarne – niektóre rodzaje żywności.

Wszystkie te aspekty możesz sprawdzić na listach artykułów zabronionych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z przewoźnikiem.

Istnieje kilka możliwości, by wysłać paczkę do Niemiec, które możesz porównać dzięki ShipCenter

Rzeczy wartościowe w paczce do Niemiec

A co z przedmiotami wartościowymi, które chce się przekazać za pośrednictwem kuriera do Niemiec? Odgórne przepisy zabraniają wysyłania w ten sposób gotówki, kart płatniczych, biżuterii, antyków i dzieł sztuki.

Jeśli natomiast chcesz wysłać inne rzeczy o wysokiej wartości materialnej lub emocjonalnej, możesz zdecydować się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na wypadek uszkodzenia lub zaginięcia przedmiotów w transporcie. Bez wątpienia warto rozważyć tę opcję.

Ile kosztuje paczka do Niemiec?

Pora ustalić odpowiedź na najważniejsze dzisiejsze pytanie: ile kosztuje paczka do Niemiec? To kwestia zależna od kilku czynników. 

Po pierwsze, największe znaczenie ma to, jakiego kuriera wybierzesz. Ceny przesyłek z reguły są zbliżone, natomiast dodatkowe opcje często mogą przyczynić się do powstania sporych rozbieżności. Sprawdź na przykład czas dostarczenia paczki – ekspresowe przesyłki mogą być dużo droższe niż standardowe.

Jeśli zależy Ci na czasie, wybierz opcję przesyłki przyspieszonej, dzięki której uzyskasz gwarancję dostarczenia paczki w najkrótszym możliwym czasie. Oczywiście za taką dostawę trzeba zapłacić dodatkowo. Duże znaczenie mają także gabaryty spakowanych rzeczy. Jeśli pakunki, które chcesz nadać, przekraczają standardowe wymiary paczek kurierskich, rozważ  opcję przesyłki paletowej. Cennik palet z InPost, DHL, DPD czy GLS, możesz porównać na przykład na wspomnianej wcześniej platformie Ship Center, co pomoże Ci wybrać najdogodniejszą opcję.

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *