III BAL RÓWNYCH SZANS

III BAL RÓWNYCH SZANS

Fundacja Wspierania Rozwoju JA TEŻ zaprasza na III BAL RÓWNYCH SZANS, organizowany w ramach kampanii społecznej #jestem21 w partnerstwie z Miastem Gdańsk oraz Olivia Centre. Już 11 lutego 2023 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Podsumujemy 10 LAT DROGI po lepszą przyszłość dla osób z zespołem Downa.

Będziemy się wspólnie bawić, jednocześnie zbierając środki na nowe działania: wsparcie edukacji włączającej oraz mieszkalnictwo wspomagane. Gwiazdą muzyczną wieczoru będzie Natalia Kukulska a aukcję główną poprowadzi Przemek Kossakowski, i to nie sam. A to tylko część atrakcji.

Na samym początku balu zaprosimy Państwa do krótkiej opowieści o misji dla jakiej istnieje i działa Fundacja JA TEŻ. Podziękujemy naszym sponsorom i pokażemy kilka migawek z działalności ośrodka edukacyjno-rehabilitacyjnego, który powstał dzięki aukcjom i wsparciu uczestników dwóch poprzednich balów charytatywnych.

GWIAZDĄ WIECZORU będzie NATALIA KUKULSKA, jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek, autorka tekstów i współautorka muzyki. Na naszym balu wystąpi w wyjątkowym duecie razem z gitarzystą i zaśpiewa klimatyczne wersje swoich największych przebojów. Koncert będzie trwał ok. 30 minut plus bisy na życzenie publiczności.

W 2021 roku wokalistka obchodziła 25-lecie pracy artystycznej, co uczciła wyjątkowym wydawnictwem „Jednogłośna”, a także udziałem w formacie „MTV Unplugged”. W social mediach obserwuje ją ponad 400 tysięcy fanów. Jej klipy w serwisie YouTube zostały wyświetlone kilkadziesiąt milionów razy, a koncerty wyprzedają się niemal do ostatniego miejsca. Nic dziwnego skoro Natalia stale zaskakuje publiczność kolejnymi odsłonami: choć od lat wierna jest muzyce elektronicznej, nie przeszkadza jej to w romansie z akustycznymi, a nawet symfonicznymi formami.

Natalia jest laureatką Telekamery, nagrody Telewizji Polskiej za Indywidualność Roku, wielokrotnie uznana Wokalistką Roku przez rozgłośnie radiowe oraz pisma branżowe. Widzowie mogli też oglądać ją w siódmej edycji programu „The Voice of Poland”, gdzie była trenerką Ani Karwan, która była gwiazdą naszego poprzedniego balu w 2020r.

Bardzo ważną część kariery Natalii stanowi jej działalność charytatywna, a sama wokalistka została doceniona statuetką “Gwiazda dobroczynności”. Jest nam niezmiernie miło, że teraz to wielkie serce i cudowny głos zaprezentuje na naszym balu.

AUKCJA GŁÓWNA Z LICYTACJĄ zostanie poprowadzona przez PRZEMKA KOSSAKOWSKIEGO, niekonwencjonalnego dziennikarza, dokumentalistę i podróżnika. Przez ponad 8 lat zaskakiwał swoimi programami w telewizji TTV i TVN (“Kossakowski. Szósty Zmysł”, Kossakowski. Być jak…”, “Kossakowski. Inicjacja“, “Kossakowski. Wtajemniczenie”, “Kossakowski. Nieoczywiste”). Dla nas szczególnie ważny był program “Down The Road. Zespół w trasie”, który był ogromnym hitem i podbił serca widzów w całej Polsce. Jego trzy edycje w nieprawdopodobny sposób odczarowały temat zespołu Downa i złamały wiele stereotypów. Za ten program otrzymał nagrodę Lodołamacze 2020 w kategorii „Dziennikarz bez barier” i Telekamerę 2021 w kategorii „Osobowość telewizyjna”. W prowadzeniu aukcji będzie Przemkowi towarzyszył JANEK SKIBA, uczestnik drugiej edycji programu DTR . Będzie więc bardzo niekonwencjonalnie, spontanicznie, prawdziwie i od serca.

Oczywiście jak zawsze będzie też AUKCJA CICHA oraz LOTERIA FANTOWA. Więcej informacji o zaplanowanych aukcjach będziemy przekazywać bliżej wydarzenia. Na pierwszym balu przedmioty w aukcjach zostały wylicytowane za kwotę ponad 52 000 PLN a loteria przyniosła dodatkowe 5 000 PLN. Na drugim balu w aukcjach zebraliśmy łącznie prawie 70 000 PLN i 3000 PLN z loterii. Poprzeczka jest więc zawieszona bardzo wysoko. Mamy jednak nadzieję, że w kolejnej edycji goście będą równie hojni, zachowamy trend zwyżkowy i pobijemy kolejny rekord.

Do tańca zagra zespół THE CELEBRATION BAND, w którego skład wchodzą doświadczeni i wykształceni trójmiejscy muzycy. Każdy utwór grany jest w 100 na żywo, a pieczołowicie przygotowywane aranżacje niejednokrotnie zaskakują. Zespół grał już dla nas na drugiej edycji balu i sprawdził się znakomicie rozgrzewając atmosferę na parkiecie i tym razem również nie mogło ich zabraknąć.

POKAZ TAŃCA TOWARZYSKIEGO zaprezentują pary sportowe z Tanecznego Klubu Sportowego Creative Dance startujące na turniejach w Polsce i za granicą.

Posłuchamy piosenki “JA TEŻ” – hymnu Fundacji – w wykonaniu Żanety Promy z zespołu SPARK, na tle teledysk nagrany we wnętrzach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Wokalistka zaśpiewa dla gości balu pierwszy raz ten utwór na żywo. Artur Gadowski z zespołu IRA będzie jej towarzyszył w nagranym teledysku. Głównym bohaterem nagrania jest Michał Milka, pierwsza osoba z zespołem Downa pracująca w urzędzie Miasta Gdańska, jeden z uczestników pierwszej edycji programu “Down the Road. Zespół w trasie” i od kilku lat ambasador Fundacji JA TEŻ.

Bal poprowadzi dla nas po raz trzeci osoba o wielkim sercu i niezwykłej lekkości słowa czyli BEATA SZEWCZYK, dziennikarka Radia Gdańsk, a w przeszłości również Radia Kolor i Radia ZET.

O MENU podczas wieczoru zadba dla Państwa firma BANGLOB : welcome drink, 2 daniowa kolacja serwowana, bufety zimne i słodkie, gorąca przekąska, napoje bezalkoholowe ciepłe i zimne oraz wino bez limitów. Inne alkohole dodatkowo płatne – możliwość zakupu na miejscu.

Partnerzy: Miasto Gdańsk, Olivia Centre (https://www.oliviacentre.com)

Sponsor główny: włosKoncept Elwira Marciniak (http://wloskoncept.pl),

Sponsorzy: Lellek Porsche Centrum Sopot (https://www.porsche-sopot.pl), Ziaja (https://ziaja.com),

Patronat medialny: Trójmiasto.pl (https://www.trojmiasto.pl) , Zatoka Piękna (https://www.zatokapiekna.pl), Prestiż Magazyn Trójmiejski (https://prestiztrojmiasto.pl), Together Magazyn (https://togethermagazyn.pl), Magazyn Kobiet (https://magazynkobiet.pl)

Wszystkie szczegóły w poniższych linkach:

Strona główna balu: https://jatez.org.pl/iii-bal-rownych-szans

Program balu: https://jatez.org.pl/iii-bal-rownych-szans-program

Formularz rezerwacyjny: https://jatez.org.pl/iii-bal-rownych-szans-rezerwacja

Aukcja: https://jatez.org.pl/iii-bal-rownych-szans-aukcja

Misją Fundacji Wspierania Rozwoju JA TEŻ są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa.

Fundacja powstała dokładnie 6 grudnia 2012 roku w Gdańsku. Obchodzimy zatem okrągły jubileusz 10-lecia naszej działalności. Za nami ogrom pracy, wiele zmagań o lepsze życie dla osób z zespołem Downa oraz niezwykłe osiągnięcia. Przed nami coraz więcej możliwości i coraz jaśniejsze słońce. Cieszymy się, że jesteśmy w Gdańsku, gdzie prawdziwie widać morze możliwości.

Od 2017 roku mamy status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Jesteśmy członkiem EDSA (European Down Syndrome Association) oraz DSI (Down Syndrome International).

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *