Electronicbeats festiwale – recepta na udane lato

Couple making a heart-shape symbol for their favourite band.

Lato to czas imprez masowych, koncertów, festiwali – tego rodzaju przedsięwzięć, gdzie fani przybywają nie tylko żeby posłuchać muzyki, lecz także nawiązać znajomości, odpocząć od zgiełku codzienności czy zainspirować się czymś nowym.

SQ na Dziedzińcu pres. Wonderland – Opening Party! – Poznań

24 czerwca w Poznaniu, na dziedzińcu Zamku Cesarskiego, rozpoczął się cykl imprez „SQ na Dziedzińcu”. Aż do końca września będą odbywały się tam koncerty spod znaku muzyki house. Każda sobota stanie się wyjątkowym wydarzeniem, łączącym muzykę z oryginalnymi dekoracjami i wizualizacjami. Podczas pierwszej imprezy – „SQ na Dziedzińcu pres. Wonderland – Opening Party!” zagrali Matthew Clarck i Bartes. Wokalem wsparł ich Jacob A, natomiast dźwiękami saksofonu uraczył Banan On Sax. Nie tylko sam koncert był atrakcją, ale również klimat jaki tworzy lokalizacja wydarzenia – emocje (i kapitalne wspomnienia!) gwarantowane.

Audioriver – Płock

Electronicbeats festiwale to cykl imprez tego właśnie rodzaju. Tam, wśród elektronicznych dźwięków, można zapomnieć na moment o szarej rzeczywistości, dać pochłonąć się muzyce i przeżyć świetną przygodę. Również i tego lata nie zabraknie okazji, aby móc się wyszaleć!

W dniach 28-30 lipca w Płocku odbędzie się kolejna edycja Audioriver – jednego z najważniejszych festiwali muzycznych w naszym kraju. W tym miejscu możemy posłuchać najsłynniejszych przedstawicieli różnych nurtów – house, techno, drum&bass, ale także twórców elektroniki z wpływami muzyki pop, rock czy hip-hop. Festiwal ten łączy różne światy muzyczne, a dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od preferencji artystycznych. W tym roku – na 12. edycji imprezy – posłuchać będziemy mogli chociażby Carla Craiga – Versus Synthesiser Ensemble. Co będą grać? Utwory Craiga i Tristano w zupełnie nowych, rozbudowanych specjalnie dla tego projektu aranżacjach. Obok nich nad Wisłą pojawią się: Vitalic – ODC live, High Contrast live oraz Killbox, Tale Of Us, S.P.Y, Agents Of Time live, Dax J, DJ Storm i Hugh Hardie. Rzecz jasna wystąpią tam również nasi rodzimi twórcy – ich pełną listę można łatwo odszukać na oficjalnej stronie festiwalu.

Up To Date Festival – Białystok

W tym roku wydarzenie to odbędzie się w dniach 8-9 września. Początkowo niewielka impreza podczas kolejnych edycji przekształciła się w coś, co przyciąga fanów muzyki elektronicznej z całego kraju. Zresztą, to nie tylko muzyka – mamy tam połączenie elektronicznych dźwięków i hip-hopu z innymi dziedzinami, czasem odległymi od siebie. Wszystko to, aby porwać publiczność nie tylko ciałem, ale i duchem. Impreza ta gwarantuje zestawienie początkujących twórców, dopiero rozpoczynających swą działalność muzyczną, z gwiazdami elektronicznych dźwięków z całego świata. Wszystko to pozwala dostrzec różnorodne związki, tendencje, nurty we współczesnej i nowoczesnej muzyce, ale także szeroko rozumianej kulturze. Na scenie gwiazdami będą przede wszystkim: francuski artysta Onra, mistrz samplingu; Piernikowski proponujący formę przekazu bardziej piosenkową; PRO8L3M, którzy oferują bardziej nowoczesne i brudne brzmienia, nawiązujące klimatem do muzyki filmowej z lat 80.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *