Dzień Sprawdzania Kondycji Polaków – 22 października w CityFit

 

W sobotę, 22 października CityFit organizuje ogólnopolski pomiar kondycji Polaków. Tego dnia we wszystkich klubach sieci będzie można bezpłatnie skorzystać z rewolucyjnego urządzenia FitQuest, które mierzy m.in. poziom siły, wytrzymałości, równowagi oraz na tej podstawie wylicza ogólny poziom „sprawnościowego IQ”. Jak wypadną mieszkańcy Trójmiasta?

Dobra forma to klucz do dobrego życia. Mamy więcej siły dla rodziny i bliskich, jesteśmy bardziej produktywni w życiu zawodowym, a po pracy mamy w sobie energię na więcej niż tylko zalegnięcie z pilotem przed telewizorem. Osoby sprawne fizycznie rzadziej chorują, mają lepsze samopoczucie oraz zdolność koncentracji, która przekłada się m.in. na wyniki w nauce.

Ale co to znaczy być w formie? I jak w tym temacie wypadają mieszkańcy Trójmiasta? Sprawdzić to będzie można już w sobotę, 22 października w klubie sieci CityFit, który bezpłatnie udostępni rewolucyjne urządzenie pomiarowe FitQuest.

5 ćwiczeń – 8 pomiarów – 1 wynik FQ

FitQuest to efekt 30 lat badań naukowców z wiodących uniwersytetów i instytucji badawczych. To również 6 lat testów, w których udział wzięło 42 tysiące osób. Osiągnięte przez nie wyniki stanowią punkt odniesienia do pomiaru „fitnessowego IQ”, czyli współczynnika Fitness Quotient (FQ).

Na wartość FQ składa się 8 parametrów, związanych m.in. z równowagą, siłą i wytrzymałością organizmu. Ich pomiaru dokonuje się na podstawie 5 prostych ćwiczeń (m.in. stanie na jednej nodze, bieg w miejscu, podskok w górę), które wykonuje się na specjalnej platformie biometrycznej. Badanie trwa jedynie 4 minuty, a w odpowiedzi otrzymujemy kompleksową analizę sprawności organizmu, pozwalającą zarówno na zdiagnozowanie stanu wyjściowego (silne i słabe strony badanego, rekomendacje treningowe), a także monitorowanie postępów.

Urządzenie, wykorzystywane m.in. przez profesjonalnych sportowców oraz w rekrutacji do armii brytyjskiej, od października dostępne jest w Polsce – na wyłączność sieci klubów CityFit.

Sprawdź się bezpłatnie

Premierze urządzenia towarzyszy ogólnopolska akcja bepłatnych pomiarów, których dokonywać będzie można w sobotę 22 października. Mieszkańców Trójmiasta CityFit zaprasza do klubu w Olivia Business Centre (Gdańsk, Al. Grunwaldzka 472 D).

Czekamy na Państwa przez cały dzień, aż do północy. To świetna okazja, by dowiedzieć się więcej o swojej kondycji. A być może również bodziec do tego, aby dokonać pozytywnych zmian w trybie życia. Dlatego zabierzcie członków rodziny, przyjaciół i znajomych i przyjdźcie do CityFit. Test nie jest trudny, a my będziemy tam dla Was, pomożemy przeprowadzić pomiar oraz zinterpretować wyniki.” – mówi Mariusz Roguski, manager CityFit Gdańsk.

W badaniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Zalecany jest wygodny strój i obuwie sportowe. Szczegóły i rejestracja: http://cityfit.pl/odkryj-swoje-fq/ (aby odebrać darmową wejściówkę po kliknięciu “Kup karnet” i wskazaniu klubu należy wybrać opcję “FitQuest”).

***

CityFit to polska sieć innowacyjnych klubów fitness, czynnych 24h/dobę, 7 dni w tygodniu. Jej misją jest oferowanie klubowiczom pełnego komfortu ćwiczeń w atrakcyjnej cenie i bez konieczności podpisywania długoterminowych umów. www.cityfit.pl

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *