Ginekologia estetyczna – fakty i mity

ciekawostki o ginekologii estetycznej

Ta stosunkowo nowa gałąź medycyny estetycznej staje się coraz bardziej popularna. Jej szybki rozwój hamują nieco normy obyczajowe, które traktują temat jako wstydliwy, a nawet nieprzyzwoity nie łącząc go z naturalnymi potrzebami i właściwościami ciała kobiety.

Wizyta u lekarza ginekologii przez wiele kobiet traktowana jest jako zło konieczne i decydują się na nią dopiero w przypadku wyraźnych objawów chorobowych. Jeszcze gorzej przedstawia się sprawa ginekologii estetycznej uważanej niekiedy za ekscentryczny kaprys dostępny dla celebrytek a nawet kojarzony z przemysłem pornograficznym. Jednak spłycanie tego tematu do samego wyglądu narządów intymnych jest krzywdzące dla pacjentek. Ginekologia estetyczna pozwala również pozbyć się wielu uciążliwych dolegliwości, poprawić jakość zycia seksualnego i komfort psychiczny kobiety.

Kto wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej ?

Drparda.com.pl to klinika dedykowana kobietom. Zajmuje się szeroko pojętą medycyną estetyczną nie ograniczając się jednak wyłącznie do poprawy wyglądu. Każda pacjentka drparda.com.pl przed podjęciem decyzji o zabiegach może liczyć na rzetelną konsultację lekarza specjalisty, a także na pomoc psychologiczną. Kompleksowa opieka zaczyna się w momencie konsultacji i przeprowadzania niezbędnych, wstępnych badać a kończy po zabiegach wspomagając i kontrolujące proces rekonwalescencji.  Zespół kliniki drparda.com.pl to grupa wybitnych specjalistów z doświadczeniem klinicznym, którzy na bieżąco poszerzają swoją wiedzę i umiejętności biorąc udział w międzynarodowych sympozjach i szkoleniach. Wszystkim pacjentkom towarzyszy tu ciepła, domowa i pełna zrozumienia atmosfera.

Jakie zabiegi ginekologii estetycznej wykonywane są najczęściej ?

Wszystkie zabiegi poprzedzane sa badaniem przez ginekologa, a także standardowymi badaniami krzepliwości  krwi, morfologii, moczu i cytologii. W razie potrzeba pacjentka może również porozmawiać z psychologiem. Zabiegów ginekologii estetycznej nie należy mylić z chirurgią plastyczną – większość odbywa się w sposób nieinwazyjny. Najczęściej pacjentki decydują się na  korygowanie warg sromowych czyli labioplastykę, modelowanie warg sromowych kwasem hialuronowym, leczenie nietrzymania moczu oraz powiększanie punktu G. Niektóre drobne wady w budowie stref intymnych są nie tylko źródłem kompleksów ale mogą utrudniać tak codzienne czynności jak chodzenie, uprawianie sportu czy aktywności seksualne. Dlatego ginekologię estetyczną należy traktować jak każdą inną gałąź medycyny służąca zdrowiu i komfortowi pacjenta.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *