Gdy tatuaż przestaje zdobić…

Usuwanie tatuaży w Centrum Medycznym Dr Kubik

Tatuaże mogą być uznawane za wyraz indywidualizmu lub… złego gustu. Mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Do dzisiaj jest normą, że tatuować powinny się wyłącznie osoby pełnoletnie, gdyż wykonanie tatuażu powinno być świadomą i dojrzałą decyzja. Powód wydaje się prosty – tatuażu nie da się usunąć. Przynajmniej tak uważano do niedawna.

W miejscowościach turystycznych popularne są punkty, w których można wykonać wakacyjny tatuaż z henny. Jest on względnie trwały, choć bez większych problemów można się go pozbyć, na przykład przed powrotem do szkoły. Gorzej, gdy osobie dorosłej, choć nie do końca odpowiedzialnej, znudzi się trwały tatuaż. Czasami motywem tatuażu jest wątek miłosny lub inne wydarzenie życiowe, które po kilku latach wydaje się błahe czy nawet wstydliwe. Jeszcze kilka lat temu usunięcie tatuażu, bez narażania zdrowia na szwank, wydawało się niemal nierealne. Obecnie istnieją takie możliwości. Z pomocą przychodzi współczesna medycyna.

Dzięki zastosowaniu najnowszego urządzenia laserowego RevLite SI Q-Switch, można na zawsze pozbyć się niechcianych tatuaży, a także niedoskonałości skóry, takich jak zmiany pigmentowe, przebarwienia starcze czy piegi. Laser RevLite SI Q-Switch to urządzenie niezwykle skuteczne i, co bardzo ważne, całkowicie bezpieczne dla pacjentów. Jego zastosowanie nie wiąże się z ryzykiem powstawania szpecących blizn. Pacjenci podczas zabiegu mogą odczuwać lekkie pieczenie, które jest dobrze tolerowane i na ogół nie wymaga podejmowania dodatkowych czynności znieczulających.

O ile usunięcie niewielkiego, jednobarwnego tatuażu wydaje się stosunkowo proste, o tyle wątpliwości może budzić pozbycie się kolorowych tatuaży o dużej powierzchni. Jednak zastosowanie lasera RevLite SI Q-Switch pozwala wyeliminować nawet trudne do usunięcia barwniki, jak niebieski, zielony i czerwony. To zasługa nowoczesnej technologii PTP, która szybko i skutecznie rozbija różne barwniki, niezależnie od ich intensywności.

Warto również podkreślić, że zabiegi z użyciem lasera RevLite SI Q-Switch przyspieszają procesy regeneracji skóry. Peeling laserowy to znakomity sposób na jej odmłodzenie i ochronę przed starzeniem. Zabiegi laserowe rewitalizują i poprawiają strukturę skóry, jednocześnie polepszając jej koloryt i elastyczność.

Aby trwale pozbyć się tatuażu z powierzchni skóry, należy przeprowadzić 4–8 zabiegów, w zależności od wielkości i intensywności barwnika. Zabiegi powtarza się co 2–6 tygodni. Drobne zmiany pigmentacyjne na skórze można usunąć już w trakcie jednego zabiegu. Można śmiało stwierdzić, że zabiegi z użyciem lasera RevLite SI Q-Switch stanowią prawdziwy przełom w medycynie estetycznej.

Centrum Medyczne Dr Kubik
ul. Hryniewickiego 6c/9, 81–320 Gdynia
Sea Towers/część medyczna/II piętro
Rejestracja wizyt od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00–17.00
tel. (58) 682 21 45

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *