Letnie trendy w koloryzacji włosów

LLatem można, a nawet trzeba, nieco zaszaleć z fryzurą. W tym czasie lepiej sprawdzą się więc kolorowe farby do włosów, dzięki którym nasze kosmyki będą pięknie mienić się w promieniach słońca. Sprawdzi się zarówno malowanie na jeden kolor, jak i postawienie na modne w ostatnim czasie kolorowe refleksy, nadające oryginalności fryzurze.

Wakacyjny czas jest idealny do eksperymentów na włosach i sięganie po nowe, bardziej nietypowe farby do włosów. O ile zimą stawia się bardziej na stonowane kolory, to latem można nieco zaszaleć. Szczególnie, że okres ten uwielbia świeżość i radosny nastrój – także na głowie. Oczywiście wszystko powinno być zgodne z najnowszymi trendami.

Modnie i bez niszczenia – jakie farby do włosów wybrać?

Jak wiadomo, nieodpowiednia farba do włosów może je zniszczyć, wysuszyć itp. Z kolei kolor powinien być taki, jaki zapewnia producent. Dlatego warto postawić na znane produkty, jak np. te od L’Oreal Paris. Dobrze jest też wybrać koloryzację bez amoniaku. Obecnie takich produktów do malowania włosów jest naprawdę sporo. Zapewniają intensywny i doskonale mieniący się w blasku słońca kolor, pokrycie siwych włosów oraz bezpieczną koloryzację. Dlatego jeśli chcemy stworzyć modną fryzurę i zdecydujemy się np. na popularny w ostatnim sezonie różowy odcień włosów, ale tylko na lato, to z powodzeniem taka farba do włosów bez amoniaku się do tego nada. Dzięki niej po kilku miesiącach możemy zmienić odcień kosmyków, bez uszkodzenia ich.

Co jest modne tego lata?

Oprócz wspominanego już różu cały czas popularnością cieszy się ombre, czyli delikatne przechodzenie z jednego odcienia w drugi. By wykonać taką fryzurę, najlepiej jest sięgnąć po farby do włosów (także najlepiej bez amoniaku) w odcieniach brązu i blondu, bowiem to połączenie prezentuje się niewątpliwie najlepiej. Nieco odważniejsze panie mogą postawić nawet na fiolety czy burgundy – lato rządzi się swoimi prawami i tu można pozwolić sobie na dużo więcej.

Coraz modniejsze jest flamboyage, czyli koloryzacja 3D. Na czym ona polega? Otóż wydobywa się na włosach wielowymiarowe odcienie. To doskonała propozycja szczególnie dla pań o pięknych i długich włosach. Kolejną nowością jest splashlight, czyli świetlna smuga na połowie długości kosmyków. W tym przypadku warto oddać się w ręce specjalisty, bowiem koloryzacja wymaga nie tylko dobrej farby do włosów, ale i dużej precyzji.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *