Fotona 4D – Zabieg uwielbiany przez „gwiazdy” na całym świecie.

Fotona 4D to zabieg uwielbiany przez gwiazdy nie tylko w Polsce ale i na świecie. Zastosowanie najnowszej generacji Lasera Fotona Dynamis SP daje niesamowite efekty. Dochodzi do odmłodzenia tkanek, zagęszczenia skóry oraz wypełnienia drobnych bruzd i zmarszczek bez użycia wypełniaczy!

Nowatorskie połączenie dwóch długości fal lasera Fotona Er:YAG i Nd:YAG pozwoliło na stworzenie niezwykle kompleksowego zabiegu pozwalającego skutecznie walczyć z oznakami starzenia. Fotona4D jest to laserowy lifting twarzy, realizowany poprzez synergiczne połączenie czterech procedur zabiegowych w jednej terapii.

1. EndoLifting®
2. FRAC3®
3. PIANO®
4. SupErfacial™

Etap I – Endolifting

Ta nieinwazyjna terapia laserem wykonywana od wewnętrznej strony jamy ustnej pozwala na obkurczenie wiotczejących z wiekiem włókien kolagenowych, a jednocześnie pobudzenie do odnowy kolagenu na całej grubości tkanek. Zainicjowane w ten sposób procesy neokolagenezy oraz remodelingu włókien kolagenowych, prowadzą do zagęszczenia struktury skóry właściwej. Widocznym efektem tej procedury zabiegowej jest wygładzenie oraz ujędrnienie skóry, a także wypełnienie bruzd nosowo wargowych i linii marionetki.

Etap II – Frac3

Terapia Frac3® to nieinwazyjna metoda poprawy jędrności skóry, poprzez miejscowe działanie termiczne na skórę, bez naruszenia jej ciągłości. Poza zagęszczeniem skóry dochodzi do poprawy jej kolorytu oraz redukcji niedoskonałości.

Etap III – Piano

W tej procedurze energia dostarczana jest aż do tkanki podskórnej przy użyciu bardzo długiego impulsu lasera Nd:YAG. Etap ten polega na jednorodnym ogrzewaniu skóry właściwej do temperatury 40-42ºC, bez wysokiego, początkowego wzrostu temperatury w naskórku. Efektem tej fazy jest skrócenie włókien kolagenowych, co z kolei prowadzi do poprawy napięcia i ujędrnienia skóry przy minimalnym dyskomforcie odczuwalnym przez pacjenta.

Etap IV – SuperFacial

Ostatnim etapem jest peeling laserowy wykonany techniką zimnej ablacji. Polega ona na odparowaniu wierzchnich warstw naskórka bez wywołania efektu termicznego w skórze. Peeling ten stanowi doskonałe wykończenie całego zabiegu. Przebudowuje strukturę naskórka, wygładza drobne zmarszczki, zwęża pory, normalizuję pracę gruczołów łojowych, wyrównuje strukturę i wpływa odświeżająco na wygląd skóry.

Jakie są efekty zabiegu?

W metodzie tej uzyskujemy spektakularne efekty w postaci spłycenia bruzd nosowo-wargowych, poprawy owalu twarzy oraz poprawy kolorytu i struktury skóry.
Pierwsze efektu zauważalne są bezpośrednio po zabiegu, natomiast w kolejnych kilku miesiącach dochodzi do ich wyraźnego pogłębienia. Zabieg Fotona 4D poprzez endogenną stymulację zapewnia bardzo naturalny efekt odmłodzenia i stanowi bardzo atrakcyjną alternatywę dla bardziej radykalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Przeciwskazania do zabiegów laserowych:

 • przerwana ciągłość skóry np. otwarte, gojące się rany,
 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • leki światłouczulające (m.in. tetracykliny, retinoidy),
 • łuszczyca (aktywna faza),
 • padaczka,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • przebyte lub obecne stany nowotworowe, a przede wszystkim nowotwór skóry,
 • antybiotykoterapia przebyta w czasie krótszym niż 1 miesiąc,
 • stany zapalne w obrębie skóry.
 • świeża opalenizna

Aby uzyskać maksymalny efekt, zabieg fotona 4D zaleca się wykonać w 4 seriach. Najlepszym okresem do wykonania zabiegu jest jesień/zima, gdy nasza skóra nie jest narażona na silne działanie promieni słonecznych.

Serdecznie zapraszamy
Nawrocki Clinic
ul. Czarny Dwór 10/34
80-365 Gdańsk

+48 58 52 66 004
+48 501 143 042
www.nawrockiclinic.com

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *